Ekonomi

Taşıt Kredisi Kampanyasında 3 Banka Daha Katıldı

Taşıt kredisi kampanyası kapsamında Ziraat Katılım, Vakıf Katılım ve Emlak Katılım Bankası tarafından önemli bir karar alındı. 

Bankalar tarafından alınan kararlara göre yeni başlatılan taşıt finansmanı kampanyası ile aylık yüzde 0.49-0.69 katılım paylı taşıt finansmanı sağlanmaya başlandı. 

YAPILAN AÇIKLAMA

Konu ile ilgili olarak bankalar tarafından yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“1 Ekim 2019 tarihinde otomotiv sektöründe yerli üretimi desteklemek ve müşterilere uygun koşullarda finansman sağlamak amacıyla Ziraat Bankası, Halkbank ve Vakıfbank tarafından bir kampanya başlatılmıştı. Bugünden itibaren Ziraat Katılım, Vakıf Katılım ve Emlak Katılım’da yine aynı amaçlar doğrultusunda taşıt finansmanı kampanyası başlatıyor. Üç kamu katılım bankası, Türkiye’de üretim yapan otomotiv markaları ile yaptıkları işbirliğiyle yıl sonuna kadar müşterilerine uygun oranlı finansman avantajı sunuyor”

GEÇERLİ FİRMALAR

Yapılan açıklamada Türkiye’de üretilen binek ve ticari taşıtlar için 31 Aralık tarihine kadar uygulanacak, 12-60 ay vadeli, kampanya kapsamındaki anlaşmalı otomotiv firmaları belirtildi. Buna göre otomotiv firmaları şöyle:

Binek Araçlar (50 bin -120 bin lira): Fiat, Ford, Honda, Hyundai, Renault Mais, Toyota

Ticari Araçlar (72 bin – 500 bin lira): BMC, Fiat, Ford-Otosan, Gaz Grup, Isuzu, Karsan, Mercedes, Otokar, Temsa

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir