Gündem

Erbakan hoca 2003 yılında uyarmıştı! IMF’nin Türkiye üzerinde ki büyük oyunu!

Saadet Partisi eski Genel Başkanı Prof. Dr. Necmettin Erbakan’ın 12 Haziran 2003 tarihinde ATV Siyaset Meydanı programında bugün hükümet tarafından özelleştirilen şeker fabrikaları konusunda ve IMF’in Türkiye üzerinde oynadığı kirli oyunları hakkında yaptığı konuşmaları, “Hoca yine haklı çıktı” dedirtti.

‘’Dünyanın her yerinde bir ülkeyi nasıl tahrif edebiliriz diye diye, konunun uzmanları olmuşlar’’ dediği IMF hakkında konuşan Necmettin Erbakan, IMF eliyle öncelikle Türkiye’nin hayvancılığı, tütün, pancar, pamuk, buğday eken çiftçiyi bitirmek için kota konulduğunu söyledi. Dünyada bu ürünlerin fiyatlarını IMF’nin belirlediğini söyleyen Erbakan Hoca, tüm bu gelişmelerin daha önceden yapılan planlar olduğunu iddia etmiş ta 2003 yılında yaptığı konuşmada.

KOTA KOYMA IMF’İN İŞİ

Erbakan Hoca, AKP hükümetinin özelleştirme adı altında ülkenin imkanlarının satılığa çıkarıldığını belirterek, “Şeker fabrikalarını özelleştiriyorsun, sıra oraya geldi. Şeker fabrikalarını özelleştirmek ne demek? Niçin şeker fabrikaları özelleştiriliyor? Çünkü tatlandırıcı fabrikalarına izin verdiler. Bu tatlandırıcı fabrikaları Türkiye’nin şeker ihtiyacının 4’te birini karşılıyor. IMF diyor ki, ‘Siz fazla pancar ekiyorsunuz. Pancar ekmeyin, kota koyun’. Yahu Fransa kendi ihtiyacının 5 misli şeker üretiyor, bizim Suriye, Irak, İran, Azerbaycan’a şeker satıyor” şeklinde konuşarak bugün gelinen noktayı aynen özetliyor…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir