Gündem

Son dakika! Şanlıurfa Tugay Komutanlığında 3 ayrı patlama meydana geldi!

Şanlıurfa’da son dakika patlamalar meydana geldi. Patlama Şanlıurfa’daki 20. Zırhlı Tugay Komutanlığında meydana geldiği bildirildi. Son dakika olarak alınan bilgilere göre, patlama sonrasında olay yerine çok sayıda sağlık ve itfaiye ekipleri sevk edildi…

İLK AÇIKLAMA VALİLİKTEN

Şanlıurfa Valisi Abdullah Erin sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, “Saat 22.30 sularında ilimiz askeri yerleşkesi içinde bulunan bir mühimmat deposunda iki ayrı patlama meydana gelmiştir. Söz konusu depoyu korumakla görevli 14 personelimiz, meydana gelen patlama sonucunda yaralanmıştır. Yaralı personelimiz ilimizde bulunan çeşitli hastanelerde tedavi altına alınmış olup, gelişmelerden ayrıca bilgi verilecektir” dedi.

Son dakika! Şanlıurfa Tugay Komutanlığında 3 ayrı patlama meydana geldi!

Kentin hemen tamamında duyulan şiddetli patlamaların ardından bölgeden dumanlar yükselmeye başladı.

Son dakika! Şanlıurfa Tugay Komutanlığında 3 ayrı patlama meydana geldi!

MSB’den patlama ile ilgili açıklama geldi!

”Şanlıurfa’da bulunan 20’nci Zırhlı Tugay Komutanlığı’na ait bir hafif silah mühimmat deposunda henüz tespit edilemeyen nedenle saat 22.50 sularında patlama meydana gelmiştir.

Patlamada yaralanan  personel hastaneye sevk edilmiş, çıkan yangın kontrol altına alınmış ve olay bölgesinin çevre emniyeti tam olarak sağlanmıştır.

Olayla ilgili gerekli tüm tedbirler alınmış ve oluşturulan inceleme heyeti ile patlamanın nedenini belirlemek üzere derhal çalışmalara başlanmıştır” denildi.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

Ayrıntılar geliyor…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir