Gündem

AK Parti'de ilginç gerçek 24 Kasım öğretmenler günü ortaya çıktı

24 Kasım Öğretmenler Günü nedeniyle  Kahramanmaraş’ta Mehmet Akif Ersoy Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilen programda AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mahir Ünal ilginç bir gerçeği ilk defa açıkladı.

Ünal yaptığı açıklamalarla Gaziantep’te 10 yıl boyunca öğretmenlik yaptığını ve bu süreçte yaşadıklarını anlattı.

MAHİR ÜNAL’DAN DİKKAT ÇEKEN ÖĞRETMENLER GÜNÜ AÇIKLAMASI

Öğretmenlik yılları hakkında Mahir Ünal şunları söyledi:

“Öğretmenlik insan olmayı, insaniyeti öğreten meslek olduğu için kutsaldır. Yoksa bilgiyi öğretirsiniz. Bilgiyi bugün bize Google da veriyor. Bugün dijital dönüşümün bir sonucu olarak bizim erişemeyeceğimiz bir bili var mı? Yok. Giriyorsunuz, Google amcaya istediğiniz soruyu soruyorsunuz ve size bir tane de cevap vermiyor. Bir bakıyorsunuz ‘Bu konuda 3 milyon 861 bin 260 adet cevap bulunmuştur’ diyor. Demek ki konu bilgi paylaşımı değil, konu insanlığımızı paylaşmak. Tabi öğretmenliğimde 10 yıl boyunca yine bugün hayatımda olan ve hayatına dokunduğum öğrencilerim. İlk öğretmenliğime 1992’de Sivas Lisesi’nde başladım. Hala oradan görüştüğüm öğrencilerim var. Gaziantep’te öğretmenlik yaptım. Mesela Gaziantep’te en parlak öğrencilerimden bir tanesi duruşuyla, oturuşuyla. Zaten öğrenciye kalbinizle baktığınız zaman öğrenciyi görürsünüz yetenek testlerine falan ihtiyaç yok. O zeka testlerini, yetenek testlerini yapalım ama kalbiyle bakan öğretmen, sınıftaki öğrenciyi görür. Benim Nizip İmam Hatip Lisesi’ndeki öğrencim bugün Türkiye Cumhuriyeti’nin bakanlığını yapıyor.”

AK Parti'de ilginç gerçek 24 Kasım öğretmenler günü ortaya çıktı

ÖMÜR BOYU UNUTAMAZSINIZ

Öğretmenlerin, 24 Kasım Öğretmenler Günü’nü de kutlayan Mahir Ünal, “Kısaca biz, birçok şey biriktirebiliriz. İnsan para biriktirebilir, servet biriktirebilir ama insanın en güzel biriktirdiği şey, insan biriktirmektir, dost biriktirmektir. Çünkü o parayı, o serveti, şanı, şöhreti kaybedebilirsiniz ama biriktirdiğiniz dostlarınızı kaybetmezsiniz, onlar her zaman sizin yanınızdadır. Hele hele öğretmenseniz, hele hele o öğrencilerin hayatlarına dokunmuş, onların hikayesinde yer almışsanız siz ömür boyu unutulmazsınız. O yüzden öğretmenlik kutsal bir meslektir” diye konuştu.

BAKAN ABDULHAMİT GÜL ÜNAL’IN ÖĞRENCİSİYMİŞ!

24 kasım öğretmenler gününde herkesi şaşırtan bir gerçek de ortaya çıktı. AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mahir Ünal’ın bakanlık yaptığını söylediği öğrencisinin ise Adalet Bakanı ve Gaziantep Milletvekili Abdulhamit Gül olduğu öğrenildi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir