Gündem

ABD teröristlerle işbirliği yapmaktan vazgeçmiyor!

Amerika Suriye’de terör örgütü PKK/PYD terör örgütü ile işbirliğinden vazgeçmiyor. Pentagon, IŞİD’e karşı Suriye Demokratik Güçler diye adlandırdığı, ana gövdesini PKK/PYD’li teröristlerin oluşturduğu SDG’li yapı ile birlikte operasyon yapacaklarını açıkladı.

Türkiye defalarca uyardı. Cumhurbaşkanı Erdoğan son ABD gezisinde konuyu bir kez daha dile getirdi ama ABD yönetimi şimdiye kadar binlerce TIR silah gönderdiği PKK/PYD’ye verdiği desteği sürdüreceğini açıkladı. Amerika bu kez, Türkiye’nin yürüttüğü Barış Pınarı Herakatı bölgesinin güneyinde, teröristlerle yeni bir iş birliğine hazırlanıyor.

Amerika Birleşik Devletleri Merkezi Komuta Komutanlığı, terör örgütü IŞİD’e karşı, Fırat vadisinin güneyinde PYD ile ortak operasyon yapacağını duyurdu. Açıklama General Kenneth Mckenzie’den geldi. Mckenzie yaptığı açıklamada ‘’hedeflerimiz, burada ki pozisyonumuzu koruyup, bölgede ki SDG ile birlikte Fırat nehri vadisinin aşağı kısmında ki IŞİD hedeflerine karşı operasyonlara devam etmek’’ dedi.

Mckenzie yapılacak operasyonda 500 askerin yer alacağını, operasyonun kısa süre içinde başlayacağını söyledi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir