Kamu Personeli Alım İlanları

Sahil Güvenlik Komutanlığı’na KPSS şartlı olarak memur alımı yapılacak!

Sahil Güvenlik Komutanlığı 25 Kasım 2019 tarihli resmi gazetede yeni bir memur alım ilanı yayınladı. Yayınlanan ilana göre Sahil Güvenlik Komutanlığı kendi bünyesinde daimi olarak istihdam etmek üzere memur alımı yapacak. Alınacak memur adayların başvuruda bulunabilmesi için 2018 yılı KPSS sınavına girmiş olmaları ve 36 yaşından gün almamış olmaları gerekmektedir.

Sahil Güvenlik Komutanlığı tarafından bugün yayınlanan resmi memur alım ilanı şöyle;

DEVLET MEMURU ALINACAKTIR

Başvurular, 25 Kasım-05 Aralık 2019 tarihleri arasında https://www.turkiye.gov.tr/sahilguvenlik-komutanligi-is-basvurusu internet adresi üzerinden e-Devlet kapısı vasıtasıyla yapılacaktır. Başvuru ile ilgili detayların yer aldığı bilgilendirme kılavuzuna, www.sg.gov.tr internet adresinden ulaşılabilecektir.

DEVLET MEMURU ALIMI BAŞVURU KOŞULLARI

1 – 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48’inci maddesinde belirtilen genel şartlara sahip olmak.

2 – Sahil Güvenlik Komutanlığı 2019 Yılı Devlet Memuru Alımları Bilgilendirme Kılavuzu’nda ilan edilen unvanlar için son olarak mezun olunan okul itibarıyla öğrenim şartını taşımak ve bu öğrenimle ilgili olarak KPSS’ye girmiş olmak.

3 – Başvuruda 2018 yılı KPSS sınavına ait KPSSP03 puan türü kullanılacaktır.

4 – Başvuru bitiş tarihi itibarıyla düzeltilmemiş nüfus kaydına göre 18 yaşını tamamlamış (05 Aralık 2001 ve daha önce doğanlar başvurabilir.) 01 Ocak 2019 tarihi itibariyle 36 yaşından gün almamış olmak. (01 Ocak 1984 ve daha sonra doğanlar başvurabilir.).

5 – Herhangi bir kamu kurum ve kuruluşunda 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’na tabi görevlerde çalışmamış olmak ve sözleşmeli subay, sözleşmeli astsubay, uzman erbaş veya sözleşmeli er olarak sözleşmesi feshedilmiş veya halen çalışıyor olmamak.

6 – Sınavlarda başarılı olan adaylar için sevk edilecekleri ilgili hastaneden “Türk Silahlı Kuvvetleri, Jandarma Genel Komutanlığı ve Sahil Güvenlik Komutanlığı Sağlık Yeteneği Yönetmeliği”ne göre “Sahil Güvenlik Komutanlığında Devlet Memuru Adayı Olur” kararlı sağlık raporu almak ve haklarında yaptırılacak güvenlik tahkikatı sonucu olumlu olmak.

7 – Şehit malul ve muharip gazi eş ve çocuklarının anne, baba veya eşinin şehit gazi olduğunu gösterir belge ile başvurularında almış oldukları merkezi sınav (KPSS) puanına aldığı puanın (belirlenen taban puanı almış olmak şartıyla) %10 fazlası eklenerek hesaplanmış puanları dikkate alınır.

8 – 2019 Yılı Devlet Memuru Alımları Bilgilendirme Kılavuzu’nda belirtilen diğer şartları taşımak.

İrtibat ve bilgilendirme telefonu: 0 312 416 45 60 (Hafta İçi: 09.00-12.30 ve 13.30-18.00 saatleri arasında)

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir