Ekonomi

Bakan Gül duyurdu! Noterlerde kredi kartı ile ödeme dönemi geliyor

Noterde yeni bir dönem başlıyor… Adalet Bakanı Abdulhamit Gül noterlerde işlem yapacak vatandaşların işini kolaylaştıracak bir çalışma için olduklarını duyurdu. 

Gül, noterde işlem yapan vatandaşlara kolaylık getirecek bir takım çalışmalar içerisinde olduklarını belirterek, “Noterlik harç ve masrafları tüm bankaların kredi kartıyla ödenebilecek.” açıklamasında bulundu.

Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, TBMM Plan ve Bütçe Komisyonunda, bakanlığının 2020 yılı bütçesinin sunumunda, noterde işlem yapacak vatandaşlara kolaylık getirecek bir takım çalışmalar içerisinde olduklarını açıkladı.

Noterlik harç ve masraflarının tüm bankaların kredi kartıyla ödenebileceğini belirten Gül, ” Noterliklerde parmak izi ile kimlik doğrulama sisteminin kullanılmasını sağlayacağız” dedi.

KREDİ KARTI İLE ÖDEME 

Gül, bazı çekişmesiz yargı işlerinde, belirli sınırlar altındaki delil tespitlerinde noterliklere de yetki tanınmasını hedeflediklerine işaret etti.

Noterliklerde parmak izi ile kimlik doğrulama sisteminin kullanılmasını sağlayacaklarını bildiren Gül, satış bedelinin, noterde işlem gerçekleşmeden satıcı hesabına geçmesini önleyecek bir finansal entegrasyon oluşturulmasının düşünüldüğünü kaydetti.

Abdulhamit Gül, aynı zamanda “Noterlik harç ve masraflarının tüm bankaların kredi kartlarıyla ödenebilmesini de sağlayacağız.” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir