Gündem

İYİ Parti'den Polislerin 3600 Ek Gösterge Hakkında Açıklama

İYİ Parti Gaziantep Milletvekili Prof. Dr. İmam Hüseyin Filiz Türkiye Büyük Millet Meclisi Genel Kurulunda ek gösterge hakkında önemli değerlendirmelerde bulundu. Hüseyin Filiz 144 sıra sayılı Kanun Teklifi’nin 5’inci maddesi ile ilgili İYİ Parti’nin verdiği önerge üzerine söz alarak polislerin 3600 ek gösterge sorunlarının devam ettiğini belirtti.

İYİ Parti Milletvekili Hüseyin Filiz yaptığı açıklamalarında polislerin maddi ve manevi birçok sorunu olduğunu, bu sorunların fazla olmasının polislerin görevlerini yerine getirirken gösterdiği başarı ve kaliteyi etkilediğini vurgulayarak polislerin fazla mesai yaptığını belirtti.

İYİ PARTİ’Lİ FİLİZ’İN AÇIKLAMALARI

Hüseyin Filiz konu hakkında yaptığı açıklamalarında şu ifadelere yer verdi:

“Yapılan birçok çalışma uzun mesai saatlerinin yaşam kalitesini olumsuz etkilediğini göstermiştir. Konuyla ilgili yapılan akademik çalışmaların sonucu, polislerin çalışma saatlerinin uzunluğunun polislerin iş hayatını ve özel hayatını da olumsuz şekilde etkilediğini ortaya koymaktadır. Bazı personelin günlük on sekiz saate varan mesailerinin daha düzenli ve standart hâle getirilerek polislerin ruhsal ve davranışsal olarak iyilik hâline katkıda bulunmak, verimliliğini, iş, aile ve yaşam kalitesini artırmak amacıyla bir proje kapsamında yürütülen ergonomik vardiya sisteminin temelini çalışma süresinin kısaltılması, dinlenme süresinin uzatılması oluşturmaktadır.

“3600 EK GÖSTERGE SORUNU DEVAM EDİYOR”

Bugüne kadar her fırsatta ve sürekli dile getirmiş olduğumuz, siyasi iktidarın da seçim vaatleri arasında yer alan 3600 ek gösterge sorunu devam etmektedir. Polislerimizin emeklilik durumları da göz önüne alınarak 3600 ek gösterge sorunu, bu kanuna bir ek madde ilave edilerek çözülebileceğini belirtiyor, Genel Kurulu saygılarımla selamlıyorum.”

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir