Gündem

KYK Kredi Borçları silinecek mi? Bakan Albayrak’tan flaş açıklama

Devlet boş kasayı doldurmak için işsiz KYK kredisi borcu olanların banka hesaplarına e-haciz göndermişti. Bu durum karşısında hem işsiz olduğu için hem de icra takibi başlatıldığı için mağdur olan KYK kredi borçluları, ‘’iş bulabilsek zaten öderiz’’ diye isyan etmişlerdi. İşsiz KYK borçlularının sesine kulak veren Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, işsiz üniversitelilerin KYK kredi borcundan dolayı daha da mağdur olmamaları için, çalışma başlattıklarını söyledi.

Bakan Albayrak’ın bu açıklamalarından dolayı KYK kredi borçlarının silinip silinmeyeceği konusunda tartışmalar başladı. Ama hemen şunu belirtmeliyiz ki, Ankara kulislerinden alınan bilgilere göre KYK kredi borçları silinmeyecek ama KYK borcu olan kişiler, iş bulana kadar borçları ertelenecek. Peki, banka hesaplarına e-haciz gelenler ne yapacak?

Yine AKP tarafından alınan bilgilere göre bakanlığın, banka hesaplarına e-haciz gönderilen işsiz KYK kredi borçluların, hesaplarına gelen e-haciz uygulaması kaldırılacak… Önümüzde ki günlerde açıklama yapması beklenen Albayrak, konu hakkında detaylı bir bilgi vermesi bekleniyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir