Personel Alımı

Diyanet İşleri Başkanlığı (DİB) 24 Aralık'a Kadar KPSS Puan Sıralamasına Göre Personel Alımı Yapıyor

Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından bir ilan yayımlanarak merkez teşkilatında münhal bulunan genel idari hizmetler sınıfı için KPSS puan sıralamasına göre kamu personeli alımı yapılacağı ifade edildi. İlanda prodüktör, kameraman, montajcı ve ses kayıtçısı alımı yapılacağı ifade edildi. Başvurular ise 24 Aralık’ta sona erecektir. 

İLANIN DETAYLARI

Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından yayımlanan ilana başvurular 10 Aralık 2019 tarihinde başladı ve 24 Aralık 2019 tarihine sona erecektir. Başvuru yapacak olan adaylar başvurularını (https://dibbys.diyanet.gov.tr/IKYS/Sinav/Kurumdisi) adresi üzerinden sınav başvuru formunu doldurduktan sonra başvurularını onaylatmak üzere aynı tarihlerde istenen belgelerle birlikte herhangi bir il veya ilçe müftülüğüne şahsen yapmaları gerekmektedir.

BAŞVURU BELGELERİ

Ayrıca başvurularda istenilen belgeler ise şu şekilde belirtildi:

1. T.C. Kimlik No’lu kimlik belgesi (nüfus cüzdanı veya pasaport),

2. Diploma veya mezuniyet belgesinin aslı veya onaylı örneği (Diploma yabancı bir ülkeden alınmışsa YÖK’ten alınacak denklik belgesi),

3. Sağlıkla ilgili olarak görevini devamlı yapmaya engel bir durum olmadığına, sabıka ve arşiv kaydı bulunmadığına dair adayın yazılı beyanı,

– Sabıka veya arşiv kaydı bulunanların mahkeme kararlarını müracaat bitiş tarihinden önce Başkanlığımızca değerlendirilmek üzere 0312 285 85 72 nolu faksa ivedilikle göndermeleri gerekmektedir.

– Belgeleri ibraz edemeyen adayların başvuruları kabul edilmeyecektir. Belgeler, kontrol edildikten sonra adaylara iade edilecektir.

– Belgeler, atanmaya hak kazanan adaylar tarafından atama sürecinde ilgili birime teslim edilecektir.

– Yazılı beyan istenen hususlar tek bir dilekçede yer alacaktır.

– e-Devlet üzerinden alınan belgeler geçerlidir.

ARANAN ŞARTLAR

Konu ile ilgili olarak Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından yayımlanan ilana başvuru yapacak olan adaylarda bazı şartlar aranmaktadır. Bu şartlara haiz olmayan adayların başvuruları kabul edilmeyecektir. Buna göre adaylarda şu şartlar aranmaktadır:

1. 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48 inci maddesinde belirtilen şartları taşımak,

2. Tabloda belirtilen, yükseköğretim kurumlarının ilgili bölümlerinin birinden mezun olmak,

3. Öğrenim durumuna göre 2018 yılı Kamu Personel Seçme Sınavının KPSSP3 veya KPSSP93 puan türünden en az 60 (altmış) puan almış olmak.

Başvuru Kılavuzu İçin TIKLAYIN.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir