Gündem

Binlerce Kişinin Kredi Kartı Bilgileri Çalındı İddiası ! Bakanlık'tan Çok Önemli Uyarı

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Yardımcısı Ömer Fatih Sayan, gündemde olan kredi kartları bilgilerinin çalınması iddiaları hakkında açıklamalarda bulundu. Bakan Yardımcısı Sayan açıklamalarını sosyal medya hesabı üzerinden gerekleştirdi. 

Bakan Yardımcısı Sayan açıklamalarında bu iddiaların bir kez daha sanal dünyada her türlü kişisel veri ya da kredi kartı bilgileri payaşılırken çok dikkatli olunması gerektirdiğini ifade ederek alışveriş yaparken sanal kart üzerinden yapılması gerektiğini vurguladı.

YAPILAN AÇIKLAMA

Bakan Yardımcısı Sayan açıklamalarında şu ifadelere yer verdi:

“Bu iddialar bir kez daha gösterdi ki; sanal dünyada her türlü kişisel verimizi ya da kredi kartı bilgilerimizi paylaşırken çok dikkatli olmalıyız. İnternetten alışveriş yaparken nelere dikkat etmeliyiz? Şahsi olmayan ya da virüs koruması olmayan bilgisayarlarda hiçbir şifreli işlemi yapmayın.

Alışveriş yaptığınız sitenin SSL sertifikasına sahip olmasına dikkat edin. Fiziksel kredi kartı bilgilerinizi sanal alışverişlerde kullanmayın.Alışverişlerinizi sanal kartınız üzerinden yapın. Sanal kart limitinizi her alışveriş sonrası sıfırlayın. Hiçbir dijital platforma kredi kartı bilgilerinizi saklamak üzere izin vermeyin.

Alışveriş yapacağınız sitenin ismine dikkatli bir şekilde bakın. Sahte siteler çoğu zaman tek bir harf değiştirerek ya da ekleyerek, gerçek siteyi klonlayarak hazırlanırlar. Ödemenizi yaparken 3D Secure yani SMS onay kodu ile alışverişinizi tamamlayın.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir