Kamu Personeli Alım İlanları

EGM 2020 yılı yeni bekçi alımı açıklaması! İşte İllere göre bekçi alımları: İstanbul, Ankara, Bursa…

2019 yılı 8 bin 242 bekçi alımında başvuru sonuçlarının açıklanması ve adayların sağlık raporu için hastaneye sevk edilmesinin ardından yeni dönem bekçi alımı için çalışmalar başladı. Cumhurbaşkanlığı koordinesinde Çarşı ve Mahalle Bekçiliği mevzuatı üzerinde görüşmeler yapılıyor. Yapılacak değişiklikler , eklenecek yeni maddeler sonrası bekçilik mevzuatı Resmi Gazete ‘de yayımlanacak. EGM 2020 yılı bekçi alımı için açıklama geldi. Cumhurbaşkanlığı’nda yapılan toplantı sonrası gelen açıklamada, yeni bekçi alımının, mevzuat çalışmaları sonrası olacağına yer verildi. 2020 bekçi alımı ne zaman, hangi tarihte yapılacak? Emniyet Genel Müdürlüğü tarafından bekçi alımlarına ilişkin yapılacak olan açıklama on binlerce kişi tarafından heyecanla bekleniyor. 2019 yılı 8 bin 242 bekçi alımı sürecinin sona ermesiyle birlikte gözler 2020 bekçi alımlarına çevrildi. Bu kapsamda duyuruları bekleyen adaylar 2020 bekçi alımı ne zaman yapılacak sorusuna yanıt arıyor. İşte 2020 yılı bekçi alımı genel başvuru şartları.

CUMHURBAŞKANLIĞI’NDA KRİTİK TOPLANTI

Beştepe ‘de bulunan Cumhurbaşkanlığı ‘nda düzenlenen toplantıda bekçilerin yetki ve görevleri ile bekçi alımında şartlar masaya yatırıldı. Yıllar önce hazırlanan bekçilik mevzuatınının yenilenmesi için düzenlenen toplantı sonrası İçişleri Bakanlığı-Polis Akademisi-EGM yetkilileri, bekçilik mevzuatı üzerinde çalışmalarını hızlandırdı.

EGM 2020 yılı yeni bekçi alımı açıklaması! İşte İllere göre bekçi alımları: İstanbul, Ankara, Bursa...

YENİ BEKÇİ ALIMI YÖNETMELİK SONRASI

Cumhurbaşkanlığı koordinesinde Çarşı ve Mahalle Bekçiliği mevzuatı üzerinde görüşmeler yapılıyor. Yapılacak değişiklikler , eklenecek yeni maddeler sonrası bekçilik mevzuatı Resmi Gazete ‘de yayımlanacak.

Edinilen bilgilere göre yeni dönem bekçi alımı için çalışmalar , mevzuat çalışmalarının sona ermesinin ardından başlayacak.

KÖYLERE BEKÇİ ALINACAK

Cumhurbaşkanlığı’nda düzenlenen toplantıda Bakan Soylu , köylere bekçi alımı yapılmasını istedi ve yeni mevzuatta bu yönde hüküm eklenmesi gerektiğini söyledi. Bu açıklamaya göre yeni bekçilik mevzuatında köylere bekçi alımı için hüküm eklenecek.

MEZUNİYET NE OLACAK?

Yeni bekçi alımında mezuniyet lise olacak. En az lise (Ortaöğretim) mezunu adaylar ilana başvuru yapabilecek.

JANDARMA’NIN SORUMLU OLDUĞU KÖYLERE…

Bu teklif üzerine teklif metnine jandarmanın sorumlu olduğu köylere de bekçi alımının önü açılacak. Kanunun yürürlüğe girmesinin ardından köylere bekçi alımı ilanı yayımlanacak.

2020 BEKÇİ ALIMI NE ZAMAN YAPILACAK?

2020 yılı bekçi alımına dair henüz bir açıklama yapılmadı. Söz konusu alımlar hakkında Emniyet Genel Müdürlüğü’nden bir açıklama geldiğinde haberimizin içerisinde yer alacaktır.

İŞKUR ÜZERİNDEN 7 İLE BEKÇİ ALINACAK

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı Türkiye İş Kurumu Kamu Kurumları ile Özel firmalara çok sayıda işçi, memur ve personel alımları tüm hızıyla devam ediyor. Kamu kurumuna alınacak personel alımlarının bir kısmı 20 Ocak tarihinde başlandı

HANGİ İLLERDE BEKÇİ ALINACAK?

İstanbul, Ankara, Bursa, Yozgat, Gaziantep, Kocaeli illerinde alımlar olacak. Gaziantep ilindeki alımlarda 25-45 yaş aralığında olmaları gece uyku problemi yaşamayanların başvuru yapmaları istenildi. İlan numarası: 00005331305. Kocaeli ilinde 1 kişilik bekçi alımında fabrikanın bekçiliğini yapacak adayların başvuru yapmaları istenildi. Bu alımda bay ve engelli kadroda istihdam edilecekler. 00005332164 İlan numarasından detayları öğrenebilirsiniz.

Bursa’nın İrfaniye, Görükle, Göçmen konularında kalıcı ikamet olan aktif olarak araç kullanabilen adayların başvuru yapmaları istenildi. Başvuru ilan: 00005345808. Yozgat için bekçi kadrosundaki adaylar nizamiye ve kantar görevlisi olarak çalışacaklar.00005350468 ilandan detayları öğrenebilirler.

İstanbul bekçi alım 4 farklı ilanda açıklandı.Hastane otoparkında görevlendirilecek olan personeller, ehliyet sahibi olması istenildi. 00005353429 Tuzla organize bölgesinde depoda görevlendirilecek olan personeller engelli statüde istihdam edilecek. Başvuru numarası: 00005359361 . Vana sektöründe faaliyet gösteren firmanın alımları için Tuzlada ikamet eden adayların başvuru yapmaları gerekecek. 00005360585 . Ankara ilinde erkek bina görevlisi alınacak. Etimesgut ile Sincan civarında ikamet eden adaylar başvuru yapabilecekler. İlan: 00005362635 adresinde yer almaktadır.

GENEL BAŞVURU ŞARTLARI NELERDİR?

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak,
En az lise veya dengi okul mezunu olmak,
En az 167 cm boyunda olmak,
Beden kitle indeksi 18 (dâhil) ile 27 (dâhil) arasında olmak.
Başvuru yaptığı İL sınırları içerisinde EN AZ BİR YILDIR ikamet ediyor olmak,
Askerlik ödevini bitirmiş olmak,
18 yaşını tamamladıktan sonra yaptırılan yaş düzeltmelerinde düzeltmeden önceki yaş dikkate alınmak kaydıyla, başvuruların başladığı tarih itibarıyla 18 yaşını tamamlamış (18/03/2001 tarihinde ve öncesinde doğmuş olmak) ve 31 yaşından gün almamış (18/03/1989 tarihinde ve sonrasında doğmuş olmak) olmak,
Ağır hapis veya altı aydan fazla hapis veyahut affa uğramış olsalar bile zimmet,ihtilas, irtikâp, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, inancı kötüye kullanmak, dolanlı iflas veya yüz kızartıcı başka bir fiilden dolayı hapis cezasından hükümlü bulunmamak,Türk toplum telakkilerine göre kötü şöhretli tanınmamak,
Kamu haklarından mahrum olmamak, kamu hizmetlerinden mahrumiyet cezası ile mahkûm bulunmamak,
Memuriyete engel bir hali bulunmamak,
Silah taşımaya veya silahlı görev yapmaya hukuki bir engeli bulunmamak,
Emniyet Teşkilatı Sağlık Şartları Yönetmeliğinde belirtilen şartları taşımak,
Adayın kendisinin ve evli ise eşinin; genelev, birleşme yeri, randevu evi, tek başına fuhuş yapılan konut ve benzeri yerlerde çalışmış veya aracılık ve bekleyicilik fiillerinde bulunmamış olmak, genel ahlak ve edebe aykırı mahiyette her türlü yazılı, sesli ve görüntülü eserleri, kaydedildiği materyale bakılmaksızın üretmek ve satmaktan veya kumar, uyuşturucu veya uyarıcı madde nedeniyle,hakkında herhangi bir adli veya idari soruşturma veya kovuşturma devam ediyor olmamak, bunlardan dolayı idari yaptırım uygulanmamak veya bu işler nedeniyle hüküm giymemiş olmak,
Alkol,uyuşturucu veya uyarıcı madde kullanımı nedeniyle tedavi görmüş veya görüyor olmamak,
Sağlık Yönetmeliği hükümleri hariç, herhangi bir nedenle polis eğitim kurumlarından çıkarılmamış olmak,
Terör örgütleri ile bu örgütlerin legal veya illegal uzantılarının eylemlerine, toplantılarına,yürüyüş ve mitinglerine karışmamış, desteklememiş ve katılmamış olmak,
Başvuru tarihinde herhangi bir siyasi partiye veya siyasi partilerin yan kuruluşlarına üye bulunmamak,
Güvenlik soruşturması ve arşiv araştırması olumlu olmak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir