Gündem

MGM duyurdu! Tüm yurdu etkisi altına alacak! Hava nasıl olacak?

Meteoroloji’den uyarı geldi! Yurt genelinde hissedilecek olan kuvvetli yağmur ve kar yağışları Ege, Akdeniz, İç Anadolu, Marmara ve Doğu Anadolu’yu etkisi altına alacak. Yurt genelinin parçalı ve çok bulutlu, Kırklareli, Edirne Iğdır, Ağrı ve Van illeri dışında kalan tüm yurdun yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Marmara’nın doğusu ve Batı Karadeniz, Antalya’nın doğu ilçeleri ile Hatay, Osmaniye, Kahramanmaraş, Adıyaman, Gaziantep, Kilis, Elazığ, Bingöl, Muş ve Diyarbakır çevrelerinde kuvvetli olacağı tahmin ediliyor. MGM özellikle 31 Ocak Cuma günü vatandaşların rüzgara karşı dikkatli olması gerektiğini belirtti. 

KUVVETLİ YAĞIŞ UYARISI: Sabah saatlerinden itibaren Doğu Akdeniz’de görülecek olan yağışların, Hatay, Osmaniye, Kahramanmaraş ve Adıyaman çevrelerinde kuvvetli (51-100 kg/m²) yağmur ve sağanak, 1000 m üzeri rakımlı kesimlerde yoğun kar şeklinde olması beklendiğinden ani sel, su baskını ve ulaşımda aksamalar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir. Marmara’nın doğusu ile Batı Karadeniz’de beklenen yağışların; kıyı kesimlerde kuvvetli yağmur ve sağanak, iç kesimlerde kuvvetli kar yağışı şeklinde olması beklendiğinden meydana gelmesi muhtemel olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır.

KUVVETLİ RÜZGAR UYARISI: Rüzgarın; Batı ve Orta Akdeniz’de güneyli yönlerden kuvvetli ve yer yer fırtına şeklinde (40-70 km/sa) esmesi beklendiğinden meydana gelebilecek olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır. Rüzgarın; yarın(Cuma) sabah saatlerinde Akdeniz Bölgesi ile İç Anadolu’nun güneydoğusunda, kuzeybatıdan kuvvetli ve yer yer Fırtına (60-80 km/sa)şeklinde esmesi beklendiğinden meydana gelebilecek olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır.

MARMARA

Hava Durumu: Çok bulutlu, doğusu yağmurlu, Rüzgâr: Kuzey ve kuzeybatıdan 3 ila 5 (20-40 km/sa) kuvvetinde, Dalga: 1,0 ila 2,0m, Görüş: İyi, yağış anında orta.

EGE

Hava Durumu: Parçalı bulutlu, akşam saatlerine kadar sağanak yağışlı, Rüzgâr: Kuzey Ege’de kuzey ve kuzeydoğu, ilk saatlerde kuzeybatıdan 3 ila 5 (20-40 km/sa), öğle saatlerinde 5 ila 7 (40-60km/sa), Güney Ege’de kuzey ve kuzeybatıdan 4 ila 6 (30-50 km/sa) kuvvetinde, Dalga: 1,5 ila 2,5m, Görüş: İyi, yağış anında orta.

AKDENİZ

Hava Durumu: Çok bulutlu ve sağanak yağışlı, Rüzgâr: Batı Akdeniz’de batı ve güneybatı, akşam saatlerinden sonra kuzeybatıdan 4 ila 6 (30-50 km/sa), akşam saatlerinden itibaren 6 ila 8 (50-75 km/sa), Doğu Akdeniz’de batı ve güneybatıdan 4 ila 6 (30-50 km/sa), akşam saatlerinden sonra 6 ila 8 (50-75 km/sa) kuvvetinde, Dalga; 1,5 ila 2,5m, zamanla 3,0 ila 4,0m, Görüş: Orta.

GÜNEYDOĞU ANADOLU

Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; Gaziantep, Kilis, Adıyaman ve Diyarbakır çevrelerinde yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor.

KARADENİZ

Çok bulutlu ve yağmurlu, Rüzgâr: Batı Karadeniz’de batı ve kuzeybatıdan 3 ila 5 (20-40 km/sa), Doğu Karadeniz’de kuzey ve kuzeydoğu, batısı kuzeybatıdan 3 ila 5 (20-40 km/sa) kuvvetinde, Dalga: 1,0 ila 2,0m, Görüş; İyi, yağış anında orta.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir