Gündem

Son dakika! Türk Silahlı Kuvvetleri, rejime ait mevzileri top atışına tuttu!

Esad rejimine bağlı unsurlarca İdlib’de 3 Şubat’ta gerçekleştirilen yoğun topçu ateşi sonucu 8 askerimiz şehit düşmüştü. Bu olayın ardından son dakika olarak alınan bilgilere göre dün gece Türk Silahlı Kuvvetleri, İdlip ve Halep’te birçok noktada Suriye ordusunu ağır top atışları ile hedef aldı. Rejime ait Hama’daki helikopter üssü de vuruldu.

İdlib’in Şeyh İdris, Reyyan, Bicğas, Kefer Amim ve Tel Rumman köylerine gece saatlerinde giren rejim ve İranlı milisler, Halep kırsalında ise Humeyra ve Cizraya köylerinde kontrolü sağladı. Serakib doğusunda Rus savaş uçaklarının desteğiyle ilerleyen rejim, İdlib il merkezinin 8 kilometre yakınına kadar ulaştı. M4 ve M5 karayollarının kesiştiği Serakib’e yığınak yaparak bölgeye 4 üs daha kuran Türk Silahlı Kuvvetleri ise zaman zaman rejim ve İranlı milislerin taciz atışlarına maruz kalırken anında karşılık veriliyor. 

Yer yer Türk gözlem noktaları ile Esad rejiminin ele geçirdiği alanlar arasında 1 kilometrelik mesafeler yer alırken Han Tuman’daki Türk gözlem üssü Esad rejiminin top atışları tarafından hedef alınıyor. TSK, taciz atışlarına anında karşılık veriyor.

HAMA’DAKİ HELİKOPTER ÜSSÜ VURULDU

Türk gözlem noktalarına taciz atışında bulunan rejim hedefleri, bölgedeki TSK üslerinden ateşe tutuldu. Türk topçularının vurduğu yerlerden birisi de Hama’daki bir helikopter üssü oldu. Havaalanında büyük patlamalar yaşandı. Yerel kaynaklar, Cub Ramla üssünün rejimin önemli patlayıcı depolarından birisi olduğunu ifade ediyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir