Gündem

Kızılay Başkanı Kınık'tan istifa çağrısına yanıt: ''Görevimizi karşılıksız olarak yerine getiriyoruz, gönüllüyüz!''

Kerem Kınık, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun TBMM’deki grup toplantısındaki eleştirilerini bilgilendirme notuyla yanıtladı. Kınık, ‘Bağış Değerlendirme Raporu’ ve ‘Türk Kızılayı İddia, Soru ve Cevaplar’ başlığıyla CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun istifa çağrısın da yanıt verdi. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na, “Görevimizi gönüllü olarak, hiçbir ücret ya da maaş almaksızın, meccanen yerine getiriyoruz” diye yanıt verdi.

Yöneticileri astronomik aylık alıyorsa iş gönüllülükten çıkıyor”

Başkentgaz’ın Kızılay üzerinden Ensar Vakfı’na bağış yapmasının ortaya çıkmasının ardından başlayan tartışmalar sürüyor. Kızılay Başkanı Kınık, kendisini istifaya davet ederek, “Yöneticileri astronomik aylık alıyorsa iş gönüllülükten çıkıyor” diyen CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na, Görevimizi gönüllü olarak, hiçbir ücret ya da maaş almaksızın, meccanen yerine getiriyoruz” diye yanıt verdi.

Rapora göre Kızılay’a son beş yılda toplam 9 milyar 959 milyon 622 bin 802 TL bağış yapıldı.Başkentgaz’ın bağışının Ensar Vakfı’na verilmesinin nedeniyle ilgili, “Başkentgaz da Kızılay’a şartlı bir bağış yapmıştır ve Kızılay bu bağışın şartını yerine getirmiştir. Bağışçıların niyetlerini sorgulamaz” diyen Kınık, ‘Kızılay Başkanı’nın ofisinin köşk veya yalı’ olduğuna ilişkin iddialara da, “Kızılay’ın köşkte veya yalıda bir ofisi, merkezi veya temsilciliği yoktur” yanıtını verdi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir