Gündem

MHP'den Kılıçdaroğlu'na suç duyurusu!

MHP Genel Başkan Yardımcıları Feti Yıldız, İzzet Ulvi Yönter ve İsmail Faruk Aksu dün MHP Genel Merkezi’nde basın toplantısı düzenledi.Toplantıda, CHP lideri Kılıçdaroğlu’nun 2010’dan bugüne kadar olan değerlendirmelerine ilişkin hazırlanan rapor açıklandı. MHP tarafından yapılan açıklamada Kılıçdaroğlu’nun söz ve fiillerinin, “kamu görevlisine karşı görevinden dolayı hakaret”, “suçu ve suçluyu övmek”, “kamu görevlisinin suçu bildirmeme”, “suçluyu kayırma”, “suç delillerini bildirmeme”, “Türk Milletini, Türkiye Cumhuriyeti Devletini, Devletin kurum ve organlarını aşağılama”, “terör örgütü propagandası yapmak” suçlarını oluşturduğu gerekçesiyle Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı’na suç duyurusunda bulunulduğu belirtildi.

MHP, Kılıçdaroğlu’nun Gülen yapılanmasının siyasi ayağını açıklayacağı yönünde yaptığı açıklamaya da tepki gösterdi. MHP’nin açıklamasında, “Partisinin her grup toplantısında bu açıklamayı bir sonraki hafta yapacağını bildirmektedir. Bu tarihten sonra da kendisinden beklenen açıklamayı yapmayacağı anlaşılmaktadır” ifadesi yer aldı.

MHP'den Kılıçdaroğlu'na suç duyurusu!

‘BYLOCK LİSTESİ’Nİ AÇIKLAMADI!’

“Kılıçdaroğlu, 120-180 arasında ByLock kullanan vekilin listesinin kendisinde olduğunu iddia etmiştir. Kılıçdaroğlu elindeki listeyi çeşitli defalar söylemesine rağmen bugüne kadar ne açıklamış ne de savcılığa teslim etmiştir.

TÜRK MİLLİYETÇİLİĞİ ÇIKARILMIŞ

Kılıçdaroğlu’na, anayasanın değiştirilebileceği konusunda bir konuşmada, ‘Anayasa değişikliğinde 2’nci ve 3’üncü maddelerin değişikliği de içinde midir’ diye soruldu, ‘Tabii’ yanıtını verdi. İbrahim Kaboğlu’nun açıkladığı anayasa değişikliği yol haritasında da Türk milliyetçiliği ifadelerinin anayasadan çıkarılmış olduğu da görülmektedir.

TERÖR ÖRGÜTÜ PROPAGANDASI

Kılıçdaroğlu’na sorulduğunda ‘YPG için ne düşünüyorsunuz’ diye, ‘YPG kendi vatanını koruyan oluşumdur’ diyerek onları kurtuluş savaşçısı olarak görerek, terör örgütü propagandası yapmıştır.

SAVCILAR MECLİS’E GÖNDERMİŞTİ

Cumhuriyet savcıları daha önce 23 ayrı olayı fezleke halinde Meclis’e göndermiştir. Tekrara düşmemek için savcılıkların değerlendirmediği konular hakkında suç duyurusunda bulunuyoruz.”

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir