Dünya

Çin’de Corona Virüsü nedeniyle toplu gözaltılar alınmaya başlandı!

Corona Virüsü nedeniyle ölenlerin sayısı giderek artıyor. Corona virüsü nedeniyle ölenlerin sayısı son olarak 724’e yükseldiği belirtilse de, uluslararası haber ajansları bu rakamın çok daha fazlası olduğu ve Çin hükümetinin, ekonomi kayıpları göz önünde bulundurarak gerçek ölüm sayısını gizlediğini söylüyor.

Şu anda corona virüsü salgınına yakalanan kişi sayısı şimdiden 34 bini geçmiş durumda. Bu hastaların 6 bin 101’inin sağlık durumu ciddiyetini koruyor.

TOPLU GÖZALTILAR BAŞLADI

Virüsün ortaya çıktığı ve dünyaya yayıldığı Wuhan kentinde çekilen dehşet verici görüntüler uluslararası medyaya yayınlanmaya devam ediyor.

Cuma günü Pekin Yönetimi, corona virüsle enfekte olduğundan şüphelenilen ve “zanlıların” yakın temasta bulunduğu düşünülen insanların toplu gözaltına alınıp karantina kamplarında toplanması yolunda talimat vermişti.

Bu kapsamda, Wuhan’dan akıllara durgunluk veren gözaltı videoları gelmeye başladı. İngiliz Daily Mail gazetesinin yayınladığı kayıtlarda özel koruyucu kıyafetler giyen yetkililer, insanları evlerinden yaka paça dışarı çıkarırken görülüyor.

CORONA VİRÜSÜ NASIL YAYILIYOR?

Corona virüsleri insanların hayvanlara temasıyla yayılabiliyor. Virüsün insandan insana geçmesi ise bir kişinin virüsle enfekte olmuş bir kişinin salgısıyla temasıyla gerçekleşiyor. Çinli bir virolog, virüsün kaynağının muhtemelen yarasalar olduğunu öne süren bir çalışma yayınladı.

CORONA VİRÜSÜ TEDAVİSİ

Corona virüslerinin spesifik bir tedavisi bulunmuyor. Çoğu zaman semptomlar kendi kendine geçiyor. Hekimler, ağrı kesici ve ateş düşürücü ilaçlar yazarak semptomatik (belirtilerin giderilmesine yönelik) tedavi uyguluyor.

Doktorlar, oda nemlendirici ve sıcak duşun boğaz ağrısına ve öksürüğe iyi geleceğini söylüyor. Hastalanan insanların bol sıvı tüketmesi, mümkün olduğunca dinlenmesi ve uyuması gerekiyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir