Gündem

Trump'tan korona virüs açıklaması! ''Yakın zamanda aşısı piyasaya çıkacak''

İran’ a sıçrayan ölümcül salgın korona virüsü sonrası ABD Başkanı Trump beklenen haberi verdi. Trump, aşının piyasaya çıkacağını belirtti. ABD Başkanı Trump, konunun takipçisi olduklarını belirtti.

“ÇOK ŞANSLIYIZ”

Virüsün ülkesine bulaşmadığı için çok mutlu olduğunu söyleyen Trump, “Şimdiye kadar şanslıyız ve bunun böyle kalacağını düşünüyoruz. Yakın zamanda koronavirüs aşısı piyasaya çıkacak.” dedi.

YAKIN ZAMANDA AŞISI PİYASAYA ÇIKACAK”

Açıklamasının devamında “Sanırım bu gidecek bir problem” sözlerine yer veren Trump, “Yakın zamanda koronavirüs aşısı piyasaya çıkacak” şeklinde konuştu.

İLK PARTİ KORONAVİRÜS AŞILARI GÖNDERİLDİ

ABD merkezli biyoteknoloji şirketi Moderna, ilk parti koronavirüs aşılarını ülkede bulunan Ulusal Alerji ve Bulaşıcı Hastalıklar Enstitüsü’ne gönderdi. Salgın Hazırlık Yenilikleri Koalisyonu tarafından fonlanan mRNA-1273 aşıları, hükümet araştırmacıları tarafından test edilecek. Aşı, hastalar için hemen kullanılmayacak ve test edildikten sonra sonuçlar karşılaştırılacak.

ÇİN BU SORUNU ÇÖZECEK

Trump konuşmasında, ayrıca Çin lideri Xi’nin çözüm konusunda çok çalıştığını ve virüsün kontrol altına alınacağını düşündüğünü belirtti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir