Gündem

Emniyet Genel Müdürlüğü'nden Ahmet Davutoğlu hakkında flaş açıklama: Gerçeği yansıtmıyor!

Gelecek Partisi Genel Başkanı ve eski Başbakan Ahmet Davutoğlu hakkında Emniyet Genel Müdürlüğü tarafından flaş bir açıklama yapıldı.

DAVUTOĞLU HAKKINDA FLAŞ AÇIKLAMA

Emniyet Genel Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada, “Bugün bazı basın yayın kuruluşlarında eski Başbakanlardan Sayın Ahmet Davutoğlu’nun koruma kararının kaldırıldığına dair gerçeği yansıtmayan haberler yer almıştır.” denildi.

Ayrıca Emniyet Genel Müdürlüğü tarafından yapılan açıklama şöyle:

Söz konusu bu haberler üzerine aşağıdaki açıklamanın yapılmasına gerek duyulmuştur;

Sayın Ahmet Davutoğlu Koruma Yönetmeliği kapsamında özel koruma statüsünde bulunmasından dolayı kendisi ve aile bireylerine koruma hizmeti sağlanmaktadır.

Sayın Ahmet Davutoğlu, Koruma Hizmetleri Yönetmeliğinin 6. ve 7. maddesi kapsamında hakkındaki koruma şeklinin görevden ayrıldıktan sonra da taleplere bakılmaksızın korumaya alınacak başlıklı 7’inci maddesindeki Eski Başbakanlardan olduğu, özel koruma kararının tüm koruma şekillerini kapsamasından dolayı konut ve işyeri koruması yönetmelik esaslarına göre yapılmaktadır.

Sayın Ahmet Davutoğlu ve aile bireylerinin koruma hizmetine toplam 63 personel ve 10 araç görevlendirilmiştir.

Söz konusu haberlere yansıyan Konya Meram’daki bağ evini ise Sayın Davutoğlu’nun çok sık kullanmadığı, bu nedenle koruma noktasının mevcut haliyle devam etmesine, Koruma Hizmetleri Yönetmeliğinin 4. maddesi Konut Koruma tanımında açıklandığı şekilde, motorlu devriye marifetiyle sık sık kontrol edilmesine, Sayın Davutoğlu’nun bulunduğu süre zarfında da koruma noktasına personel görevlendirilerek koruma hizmeti sağlanmasına karar verilmiştir.

Kamuoyuna yansıtıldığının aksine Sayın Ahmet Davutoğlu’nun Konya Meram’daki bağ evinde koruma kararının kaldırılması söz konusu değildir.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir