Gündem

Meteoroloji yarın için uyardı! İllere ve bölgelere göre hava durumu nasıl olacak?

Meteoroloji Genel Müdürlüğü gece ve sabah saatlerinde doğu kesimlerde buzlanma ve don olayı beklendiğini bildirdi. Doğu Karadeniz’in yüksek kesimlerinin dik yamaçları ile Doğu Anadolu’nun doğusunda yüksek kar örtüsünün bulunduğu yerlerde çığ tehlikesi bulunmaktadır.

HAVA SICAKLIĞI

Yurt genelinde sıcaklıkların 3 ila 5 derece artacağı tahmin ediliyor.

RÜZGAR: Genellikle kuzeyli yönlerden hafif ara sıra orta kuvvette, öğle saatlerinden itibaren Marmara’nın batısı ve Kuzey Ege’de zamanla Marmara, Ege, Batı Akdeniz’in iç kesimleri, İç Anadolu’nun batısı ile Karadeniz’in iç ve yüksek kesimlerinde güney ve güneydoğu yönlerinden fırtına(60-75 km/sa) ve yer yer kuvvetli fırtına (75-100 km/sa) şeklinde esmesi beklenmektedir.

KUVVETLİ RÜZGÂR UYARISI

Rüzgârın; sabah saatlerinden itibaren Marmara ile Kuzey Ege kıyılarından başlayarak zamanla Marmara, Ege, Batı Akdeniz’in iç kesimleri, İç Anadolu’nun batısı ile Karadeniz’in iç ve yüksek kesimlerinde güney ve güneybatı yönlerden fırtına (60-75 km/sa) ve yer yer kuvvetli fırtına şeklinde (75-100 km/sa) esmesi beklendiğinden meydana gelebilecek olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır.

ÇIĞ TEHLİKESİ UYARISI

Doğu Anadolu’nun kuzeyi ve doğusu ile Doğu Karadeniz Bölgesinde eğimi fazla dik yamaçlarda çığ düşmesi riski bulunduğundan ilgililerin ve vatandaşların dikkatli ve tedbirli olmaları gerekmektedir

MARMARA

Genellikle parçalı ve az bulutlu, gece saatlerinden sonra batı kesimlerinin çok bulutlu ve yağmurlu geçeceği tahmin ediliyor. Rüzgârın; sabah saatlerinden itibaren batıdan başlayarak zamanla tüm bölgede güney ve güneybatı (Lodos) yönlerden fırtına ve yer yer kuvvetli fırtına şeklinde (50-80 km/sa) esmesi bekleniyor.

ÇANAKKALE °C, 18°CParçalı bulutlu, gece saatlerinden sonra çok bulutlu ve yağmurlu

EDİRNE °C, 19°CParçalı bulutlu, gece saatlerinden sonra çok bulutlu ve yağmurlu

İSTANBUL °C, 17°CParçalı bulutlu

KOCAELİ °C, 22°CParçalı bulutlu

EGE

Genellikle parçalı ve az bulutlu, gece saatlerinden sonra kıyı kesimlerin çok bulutlu ve yağmurlu geçeceği tahmin ediliyor. Rüzgârın; öğleden itibaren kuzey kesimlerde, zamanla bölge genelinde güney ve güneybatı (Lodos) yönlerden fırtına ve yer yer kuvvetli fırtına şeklinde (50-80 km/sa) esmesi bekleniyor.

DENİZLİ °C, 20°CParçalı bulutlu

İZMİR °C, 19°CParçalı bulutlu, gece saatlerinden sonra çok bulutlu ve yağmurlu

KÜTAHYA °C, 17°CParçalı bulutlu

MANİSA °C, 18°CParçalı bulutlu

AKDENİZ

Genellikle parçalı ve az bulutlu, gece saatlerinden sonra Antalya çevrelerinin çok bulutlu ve yağmurlu geçeceği tahmin ediliyor. Rüzgârın; yarın(Perşembe) sabah saatlerinden itibaren Batı Akdeniz’in iç kesimlerinde güney ve güneybatı (Lodos) yönlerden fırtına ve yer yer kuvvetli fırtına şeklinde (50-80 km/sa) esmesi bekleniyor.

ADANA °C, 19°CParçalı ve az bulutlu, zamanla çok bulutlu

ANTALYA °C, 19°CParçalı bulutlu, gece saatlerinden sonra çok bulutlu ve sağanak yağmurlu

HATAY °C, 18°CParçalı ve az bulutlu

ISPARTA °C, 15°CParçalı bulutlu

İÇ ANADOLU

Parçalı ve az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Rüzgârın; yarın(Perşembe) sabah saatlerinden itibaren batı kesimlerde güney ve güneybatı (Lodos) yönlerden fırtına ve yer yer kuvvetli fırtına şeklinde (60-100 km/sa) esmesi bekleniyor.

ANKARA °C, 15°CParçalı ve az bulutlu

ESKİŞEHİR °C, 20°CParçalı ve az bulutlu

KAYSERİ °C, 15°CParçalı ve az bulutlu

SİVAS °C, 8°CParçalı ve az bulutlu

BATI KARADENİZ

Parçalı ve az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Rüzgârın; yarın(Perşembe) sabah saatlerinden itibaren iç ve yüksek kesimlerde güney ve güneybatı (Lodos) yönlerden fırtına ve yer yer kuvvetli fırtına şeklinde (60-100 km/sa) esmesi bekleniyor.

BOLU °C, 14°CParçalı ve az bulutlu

DÜZCE °C, 19°CParçalı ve az bulutlu

KASTAMONU °C, 14°CParçalı ve az bulutlu

ZONGULDAK °C, 21°CParçalı ve az bulutlu

ORTA ve DOĞU KARADENİZ

Parçalı ve az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor.

Rüzgârın; yarın(Perşembe) sabah saatlerinden itibaren iç ve yüksek kesimlerde güney ve güneybatı (Lodos) yönlerden fırtına ve yer yer kuvvetli fırtına şeklinde (60-100 km/sa) esmesi bekleniyor.

AMASYA °C, 18°CParçalı ve az bulutlu

SAMSUN °C, 18°CParçalı ve az bulutlu

TOKAT °C, 16°CParçalı ve az bulutlu

TRABZON °C, 12°CParçalı ve az bulutlu

DOĞU ANADOLU

Parçalı ve az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor.

ERZURUM °C, 3°CParçalı ve az bulutlu

HAKKÂRİ °C, 8°CParçalı ve az bulutlu

MALATYA °C, 13°CParçalı ve az bulutlu

VAN °C, 4°CParçalı ve az bulutlu

GÜNEYDOĞU ANADOLU

Parçalı ve az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor.

DİYARBAKIR °C, 16°CParçalı ve az bulutlu

GAZİANTEP °C, 17°CParçalı ve az bulutlu

SİİRT °C, 14°CParçalı ve az bulutlu

ŞANLIURFA °C, 18°CParçalı ve az bulutlu

DENİZLERDE HAVA

Batı Karadeniz, Marmara ve Kuzey Ege’de fırtınamsı rüzgar bekleniyor.

KARADENİZ

Hava Durumu: Parçalı bulutlu, Rüzgâr: Batı Karadeniz’de güney ve güneybatıdan 4 ila 6 (30-50 km/sa), batısında 5 ila 7 (40-60km/sa), Doğu Karadeniz’de doğu ve güneydoğudan 4 ila 6 (30-50km/sa) kuvvetinde, Dalga: 1,5 ila 2,5m, Batı Karadeniz’in açıklarında 3,0m, Görüş; İyi.

MARMARA

Hava Durumu: Parçalı bulutlu, Rüzgâr: Güney ve güneybatıdan 5 ila 7 (40-60) kuvvetinde, Dalga: 2,0 ila 3,0m, Görüş: İyi.

EGE Hava Durumu: Parçalı bulutlu, Rüzgâr: Kuzey Ege’de güney ve güneybatıdan 5 ila 7 (40-60km/sa), Güney Ege’de güney ve güneydoğudan 4 ila 6 (30-50 km/sa) kuvvetinde, Dalga: 1,5 ila 2,5m, kuzeyinde 3,0m, Görüş: İyi.

AKDENİZ

Hava Durumu: Parçalı bulutlu, akşam saatlerinden sonra batısı sağanak yağışlı, Rüzgâr: Batı Akdeniz’de güney ve güneydoğudan 3 ila 5 (20-40 km/sa), Doğu Akdeniz’de batı ve güneybatı, sabah ve gece saatlerinde kıyıları kuzeydoğudan 3 ila 5 (20-40 km/sa) kuvvetinde Dalga: 1,0 ila 2,0 m, Görüş: İyi.

VAN GÖLÜ

Hava Durumu: Parçalı bulutlu, Rüzgâr: Kuzey ve kuzeydoğudan 3 ila 5 (20-40 km/sa), öğle saatlerinden sonra 2 ila 4 (10-30km/sa) kuvvetinde, Dalga: 0,25 ila 0,5m, Görüş: İyi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir