Gündem

İtalya'da korona virüsü artıyor! İş yeri ve okullar tatil edildi

İtalya coronavirüsüyle savaşırken, ülkede acil durum ilan etti. Hastalığın tespit edildiği kişi sayısının 374’ü bulduğu ifade edilen haberde, virüsün şu ana kadar 12 kişinin hayatını kaybetmesine sebep oldu. Ülkenin kuzeyinde korona virüs vakalarının yoğun görüldüğü bölgeden Emilia-Romagna bölgesine gelen 70 yaşındaki bir kişi virüs nedeniyle yaşamını yitirdi. 

1 hafta zorunlu tatil verildi

Corona virüs vakalarının yoğun görüldüğü İtalya’nın kuzeyindeki Lombardiya ve Veneto bölgelerindeki pek çok kent ve kasabada tüm kamu işleri ve sosyal etkinlikler durdurulurken, iş yerleri ve okulların faaliyetlerine bir hafta zorunlu ara verilmişti. Başbakan Giuseppe Conte de 22 Şubat Cumartesi günü olağanüstü topladığı Bakanlar Kurulunda, corona virüsün hızla yayıldığı bölgelerin karantinaya alınarak, giriş-çıkışların sınırlandırıldığını açıklamıştı.

‘Zorunlu olmadıkça seyahat etmeyin!’

Türk Dışişleri Bakanlığı da bugün yaptığı açıklamayla, Türk vatandaşlarına, zorunlu olmadıkça İtalya’da corona virüs vakalarının yoğun görüldüğü bölgelere seyahat etmemeleri tavsiyesinde bulunmuştu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir