Emniyet Personeli

Polis alımı sonuçlarını bekleyenler dikkat! Bakan Soylu'dan resmi açıklama geldi

Türkiye genelinde binlerce aday merakla Polis Meslek Eğitim Merkezlerine (POMEM) yapılacak polis alımlarına ilişkin sınav sonuçlarını bekliyor.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Polis Meslek Eğitim Merkezlerine (POMEM) yapılacak polis alımları hakkında yaptığı açıklamada, “Beni bağışlasınlar, sınav sonuçlarının açıklanması çok uzuyor.” dedi.

BAKAN SOYLU’DAN FLAŞ POMEM ALIMI AÇIKLAMASI

Ayrıca Bakan Soylu, sınavlara 200 bin kişinin başvurduğunu ve adayların katıldığı yazılı, sözlü ve fiziki yeterlilik sınavlarının değerlendirilmesinin kolay olmadığını dile getirdi.- “Sonuçlar planlama dahilinde açıklanıyor”

Polis alımı sonuçlarını bekleyenler dikkat! Bakan Soylu'dan resmi açıklama geldi

Soylu aynı zamanda şunları söyledi:

“Polis özel harekat mülakatları bitti, öyle biliyorum, sonuçları önümüzdeki günler içinde açıklarlar, yakın bir zamanda açıklarlar. POMEM’de de zannediyorum mülakatlar bitmiştir, yani bitmek üzereydi en son benim bildiğim. Daha doğrusu Elazığ ve Van depremleri olmadan önce bittiğini düşünüyorum. Eğer bitmişse, sınav sonuçlarının açıklanması hazırlıkları yapılıyordur. Ama ilk önce polis özel harekatın hemen hemen mülakatlarının bittiğini, açıklamaya hazır hale getirilmeye çalışıldığını biliyorum.”

Polis alımı sonuçlarını bekleyenler dikkat! Bakan Soylu'dan resmi açıklama geldi

BAKAN SOYLU’DAN BEKÇİ ALIMI AÇIKLAMASI

POMEM sonuçları merakla beklenirken İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, 8 bin bekçi alımında sonuçların açıklanmasının 10 ay sürdüğünü  hatırlattı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir