Gündem

Sağlık Bakanı Koca duyurdu: Bu geceden itibaren uçuşlar yasaklandı!

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca dünya genelinde ölümlere neden olan koronavirüsten dolayı son dakika olarak alınan önlemleri açıkladı.

BAKAN KOCA’DAN FLAŞ KORONAVİRÜS AÇIKLAMASI

Son dakika Bakan Koca yaptığı paylaşımında, “COVID-19 ile ilgili olarak; Bilim Kurulumuzun önerileriyle, ilgili bakanlıklarımızla koordinasyon halinde yeni bir tedbiri daha uygulamaya koyduk. Bu geceden itibaren Türkiye-İtalya, Türkiye-Güney Kore, Türkiye-Irak arasında gidiş-geliş tüm yolcu uçuşları durdurulmuştur” ifadelerini kullandı.

Ayrıca Bakan Koca yayımladığı koronavirüs tedbirleri ile ilgili olarak, “Çin’de ortaya çıkıp, kısa zamanda 56 ülkede daha görülen bulaşıcı COVID-19 yani Yeni Koronavirüs hastalığına karşı ülkemizi titizlikle korumak için gerekli her tedbiri almaya devam ediyoruz. 
Daha önce Çin ve İran’la havayolu trafiğimiz durdurulmuş, kanla ayrıcE kara ve demir yolu geçişleri de kapatılmıştı. ” dedi.

Sağlık Bakanı Koca duyurdu: Bu geceden itibaren uçuşlar yasaklandı!
 

BU GECEDEN İTİBAREN YASAKLANDI

Bakan Koca’nın açıklamaları şöyle:

Bilim Kurulumuzun önerileri doğrultusunda Ulaştırma ve Altyapı, Dışişleri, İçişleri ve Ticaret Bakanlıklarımızla koordinasyon halinde yeni bir tedbir daha uygulamaya konuldu. 

Bu gece yarısından itibaren geçerli olmak üzere, Türkiye ile İtalya, Türkiye ile Güney Kore, Türkiye ile Irak arasında gidiş-geliş tüm yolcu uçuşları tedbiren durdurulmuştur. 
Ayrıca Irak ile kara yolu geçişlerimiz de geçici olarak kapatılmıştır. Uygulama mevcut koşullara bağlı ve geçicidir. 
Ülkemizde bugüne dek endişe verici bir durum ortaya çıkmamıştır. 

Sağlık Bakanı Koca duyurdu: Bu geceden itibaren uçuşlar yasaklandı!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir