Gündem

Er ve erbaşlara İzmir'de önemli jest: Ücretsiz oldu!

İzmir’de askerlik yapan ve yapacaklar için İzmir Büyükşehir Belediyesi tarafından çok önemli bir jeste imza atıldı.

ER VE ERBAŞLARA ÖNEMLİ JEST!

İzmir Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılan yazılı açıklamada, “7179 Sayılı Askeralma Kanunu”nda yer alan “Hizmette geçen süre içinde kamunun ve belediyelerin işlettiği deniz ve şehir içi toplu taşıma hizmetlerinden ücretsiz yararlanır” hükmü gereğince er ve erbaşlara, toplu taşıma araçlarına ücretsiz binebilecekleri İzmirim Kart’ın verilmesinin kararlaştırıldığı aktarıldı.

TOPLU TAŞIMA ÜCRETSİZ OLDU

Er ve erbaşlar için kartların zorunlu askerlik süresi olan 6 ay boyunca geçerli olacağı belirtilere ücretsiz İzmirim Kart almak isteyen er ve erbaşların 10 liralık kart bedelini bankaya yatırdıktan sonra başvurularını bağlı bulundukları komutanlıklar aracılığıyla yapabileceği, ESHOT Genel Müdürlüğüne talep yazısı, fotoğraf, kimlik ve terhis tarihi bildirilen askerlerin kartlarının yine komutanlıklar aracılığıyla er ve erbaşlara ulaştırılacağı kaydedildi.

Er ve erbaşlara İzmir'de önemli jest: Ücretsiz oldu!

Askerlik hizmetini İzmir’de yapan er ve erbaşlar askerlik süresince toplu taşımadan ücretsiz yararlanacak.

İzmir Büyükşehir Belediyesi açıklaması şöyle:

İzmir Büyükşehir Belediyesi ESHOT Genel Müdürlüğü, İzmir’deki askeri birliklerde görevli er ve erbaşlara toplu taşımadan ücretsiz yararlanma imkânı sundu. 7179 sayılı Askeralma Kanunu’nda yer alan “Hizmette geçen süre içinde kamunun ve belediyelerin işlettiği deniz ve şehir içi toplu taşıma hizmetlerinden ücretsiz yararlanır” hükmü gereğince er ve erbaşlara, toplu taşıma araçlarına ücretsiz binebilecekleri İzmirim Kart verilmesi kararlaştırıldı. Kartlar zorunlu askerlik süresi olan 6 ay boyunca geçerli olacak.

Komutanlıklar başvuracak

Ücretsiz İzmirim Kart almak isteyen er ve erbaşlar, 10 TL’lik kart bedelini bankaya yatırdıktan sonra başvurularını bağlı bulundukları komutanlıklar aracılığıyla yapabilecekler. ESHOT Genel Müdürlüğü’ne talep yazısı, fotoğraf, kimlik ve terhis tarihi bildirilen askerlerin kartları, yine komutanlıklar aracılığıyla er ve erbaşlara ulaştırılacak.

Er ve erbaşlara İzmir'de önemli jest: Ücretsiz oldu!

Kişiye özel İzmirim Kart’ın başkası tarafından kullanılması halinde kart sahibi hakkında yasal işlem yapılacak.

Er ve erbaşlara İzmir'de önemli jest: Ücretsiz oldu!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir