Gündem

Meteorolojiden son dakika kuvvetli yağış uyarısı! Çamur yağacak

Meteoroloji Genel Müdürlüğü özellikle iki bölgemiz için kuvvetli yağış uyarısında bulundu. Toz bulutlarının hakim olduğu Akdeniz ve Güneydoğu bölgesi için çamur yağışı uyarısında bulunan Meteoroloji, son dakika olarak şu uyarılarda bulundu…

ÇAMUR YAĞIŞI HAKİM OLACAK

Meteoroloji’nin uyarısı şu şekilde; Yapılan son değerlendirmelere göre; ülkemizin güney kesimlerinde bu gece saatlerinden itibaren görülecek toz taşınımı hadisesinin, yarın akşama kadar Doğu Akdeniz kıyı kesimlerinde Mersin, Adana, Hatay, Osmaniye, yarın akşam ile Cumartesi öğle saatleri arasında Güneydoğu Anadolu bölge genelinde etkili olması beklendiğinden başta yağış alan yerlerde çamur şeklinde yağış, hava kalitesi ve görüş mesafesinde azalma ile ulaşımda aksamalar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

BİRÇOK BÖLGE YAĞIŞ ALACAK

Son tahminlere göre; Ülkemizin iç ve batı kesimlerin parçalı ve çok bulutlu, Marmara, Ege, Batı Akdeniz, İç Anadolu’nun batısı ile Bolu, Düzce, Zonguldak ve Bartın çevrelerinin yağmur ve sağanak yağışlı, Kıyı Ege ile Batı Akdeniz kıyılarının yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı, diğer yerlerin az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların Muğla ve Aydın çevrelerinde kuvvetli olması bekleniyor. Rüzgarın, Batı ve Orta Akdeniz ile İç Anadolu’nun güney kesimlerinde güney ve güneydoğu yönlerden kuvvetli (40-60 km/sa) olarak esmesi bekleniyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir