Gündem

Beykoz İlçesinde Gizemli Cinayet

Beykoz ilçesi içerisinde, sokak ortasında kurşun yağmuruna tutulmuş olan 2 kardeşten 1 tanesi öldü, ötekisi ise ağır bir şekilde yaralandı. Üç kişi oldukları belirlenmiş olan saldırganlar olaydan sonra hızlı bir şekilde kaçtı.

Polis ise, olaydan sonra yapmış olduğu soruşturmada kaçmış olan kişilerin kimliklerini belirledi. Firari şüphelilerin 2 tanesinin, işadamı Erdal Acar’ın şoför ve de koruması olarak çalışıyor oldukları iddia edildi. Yetkililer de şüphelileri yakalamak amacı ile operasyonlarını devam ettirirken, olayın sebebi ise araştırılmakta.

İstanbul Emniyet Müdürlüğünün Cinayet Bürosu Amirliği tarafından yürütülmekte olan soruşturmada, olay esnasında yaşamını yitiren Ercan Karakaya’nın daha öncesinde yaralama ve de genel güvenliği tehlikeye düşürme suçlarından, yaralı durumdaki kardeşi Deniz Karakaya’nın ise ruhsatsız bir şekilde  silah bulundurma suçlarından polise gelme kayıtlarının yer aldığı da tespit edildi.

Polis, gerçekleştirmiş olduğu çalışmalar içerisinde kısa süre bir içinde saldırganların kimliklerini de belirledi. Şüphelilerin ise, Serkan A. (31) ile birlikte Serdar A. (29) ve de Erdal Ö. (27) oldukları belirlendi. Saldırganlar arasından Serkan A. ve de Serdar A.’nın, işadamlarından Erdal Acar’ın yanında şoför ile güvenlik elemanı şeklinde çalışmakta oldukları öğrenildi.

Polis ekipleri, şüphelileri yakalamak amacı ile hızlı bir şekilde harekete geçer iken, saldırı yapmalarının sebebini de detaylı bir şekilde araştırıyor.