Personel Alımı

Yargıtay Başkanlığı Yüksek Maaşla Kamu Personeli Alımı Yapıyor

Resmi Gazete’nin 9 Mart 2020 tarihli sayısında Yargıtay Başkanlığının bir ilanı yayımlandı. İlanda sözleşmeli bilişim personeli alımı yapılacağı ifade edildi. İlana başvurular bugün başladı ve 13 Mart’a kadar devam edecektir. Ayrıca işe alınacka olan personele verilecek olan en düşük maaş 3 bin 700 lira olarak belirtildi. 

İLANIN DETAYLARI

Konu ile ilgili olarak yayımlanan ilanda “Başkanlığımız Bilgi işlem Merkezi Müdürlüğünde istihdam edilmek üzere, 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 4/B maddesi ve 06/06/1978 tarihli ve 7/15754 sayılı Bakanlar Kurulu Karan ile yürürlüğe konulan Sözleşmeli Personel Çalıştınlmasına İlişkin Esaslar uyarınca; Kamu Personeli Seçme Sınavı puanlan (KPSS B grubu) esas alınmak suretiyle yapılacak sözlü sınav sonucunda, aşağıda ilan edilen hususlar çerçevesinde 3 sözleşmeli programcı ve 3 sözleşmeli çözümleyici alınacaktır.” ifadelerine yer verildi. 

ARANAN ŞARTLAR

Söz konusu ilanda pozisyonlara göre özel şartların yanı sıra genel şartlar da aranmaktadır. Bu şartlara haiz olmayan adayların başvuruları kabul edilmeyecektir. İşte adaylarda aranan şartlar:

  • 657 sayılı Kanunun 48 inci maddesinde belirtilen genel şartlara haiz bulunmak.
  • Sosyal Güvenlik Kuruntundan emeklilik veya yaşlılık aylığı almıyor olmak.
  • 2018 Yılı Kamu Personeli Seçme Sınavında; Lisans mezunlan için KPSSP3, Önlisans mezunlan için KPSSP93 puan türünde en az 60 almış olmak,
  • Kamu Kurum ve Kuruluşlarında, 657 Sayılı Devlet Memurları Kanununun 4/B maddesine göre sözleşmeli olarak çalışmakta iken, son bir yıl içerisinde hizmet sözleşmesi esaslanna aykırı hareket edilmesi sebebiyle Kurumlarca sözleşmesi feshedilmemiş olmak veya sözleşme dönemi içerisinde 06/06/1978 tarihli ve 7/15754 sayılı Bakanlar Kurulu karan ile belirlenen istisnalar hariç sözleşmesini tek taraflı feshetmemiş olmak, (Sözleşmeli Personel Çalıştırılmasına İlişkin Esasların Ek Madde-1 hükmüne göre bu durumda olan adayların fesih tarihinden itibaren bir yıl süreyle Kurumlann sözleşmeli personel pozisyonlannda istihdam edilmeleri mümkün değildir.)
  • Adaylar, programcı ve çözümleyici pozisyonlarından yalnızca birine başvuru yapabilecektir.
  • Sınav başvurusunun son günü itibariyle, ilanda belirtilen şartlan sağlıyor olmak.

BAŞVURU DETAYLARI

İlana başvurular 9 Mart itibari ile başladı ve 13 Mart’a kadar devam edecektir. Adaylar başvurularını www.vargitav.gov.tr adresinde yayımlanan ilan ekindeki dilekçe ve istenilen belgeleri, Yargıtay Başkanlığı Personel ve Eğitim Müdürlüğü Vekaletler Cad. No:l Bakanlıklar/ ANKARA (İrtibat Tel: 0 312 416 0281 – 416 00 87) adresine şahsen teslim etmek sureti ile gerçekleştirilecektir. 

Maaş tablosu ise şöyle:

Yargıtay Başkanlığı Yüksek Maaşla Kamu Personeli Alımı Yapıyor

Başvuru kılavuzu için TIKLAYIN.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir