Spor

TFF maçları iptal edilecek mi?

Corona virüsü tüm hayatı etkilediği gibi, spor karşılaşmalarınıda etkiliyor. Tüm dünyada 24. lig müsabakaları askıya alınırken, Türkiye ise Brezilya, Rusya ve Çekya ile birlikte liglerini iptal etmeyip sadece seyircisiz oynatmaya karar vermişti. Bu tavır özellikle futbol çevrelerinde tepkiye neden olmuştu.

SÜRESİZ ERTELENEBİLİR

Bilim Kurulu’nun aldığı ‘seyircisiz’ oynama kararının ‘geçici olduğu ve Süper Lig, TFF 1. Lig, basketbol ligi maçları başta olmak üzere tüm müsabakaların 27. hafta itibarıyla süresiz erteleneceği öğrenildi.

Bilim Kurulu’na yakın çevrelerden edinilen bilgiye göre, böylelikle insanlar ( en az 2.5 milyon hane) bu hafta sonu evde tutulacak ve hastalığın yayılma riski azaltılacak. AVM’lerin erken kapatılmasının  maçların toplu izlenmemesi konusunda atılmış bir adım olduğu da öğrenildi.

Bir başka iddia ise bilim kurulu, sağlık ve spor bakanlığının maçların şifresiz yayınlanması için Katarlı şirket beIN SPorts ile temasta olduğu ve akşam saatlerinde bir sürprizin yaşanabileceği belirtiliyor.

Galatasaray kalecisi Muslera, maçların ertelenmemesi konusunda şu açıklamalarda bulundu;

”Bu bir utanç gecesiydi. Virüsten ötürü maç taraftarsız oynandı. Taraftarlar insan da biz değil miyiz? Risk varsa hepimiz için var. Avrupa’da ligler ertelenmişken biz neden oynuyoruz, bizi neden tehlikeye atıyorlar?”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir