Gündem

AKP'li Büyükşehir Belediyesi su faturasını ödemeyen vatandaşlara haciz tebligatı gönderdi!

Bir çok kentte faturalar ve borçlar konusunda vatandaşlara çeşitli kolaylıklar sunulurken karantina uygulamasının gerçekleştiği kentlerden biri olan Şanlıurfa’da Büyükşehir Belediyesi ŞUSKİ Genel Müdürlüğü tarafından su borcu olan abonelerine haciz tebligatı gönderildiği ortaya çıktı.

Haciz belgelerini gören vatandaşlar AKP’li belediyeye tepki gösterdi.

AKP'li Büyükşehir Belediyesi su faturasını ödemeyen vatandaşlara haciz tebligatı gönderdi!

VATANDAŞ ŞOK YAŞADI

Su borcu bulunan abonelerini icraya vermeye hazırlanan kurumun binlerce aboneye gönderdiği tebligatta, ödeme yapılmadığı takdirde 3 gün içinde icra işleminin başlatılacağı belirtildi.

Evlerine gelen evrakla büyük bir şok yaşayan vatandaşlar ise yaşanan salgın nedeniyle kendilerine olan borçları bile ertelediklerini belirterek, Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi’ne tepki gösterdi.

Salgın sürecinde en çok ihtiyaç duyulanın su olduğunu belirten vatandaşlar, Türkiye’nin bir çok yerinde hem devlet hem de özel kuruluşların vatandaşın mağdur olmaması için çeşitli kolaylıklar sağladığını hatırlattı.

BAKANLIK KESİN TALİMAT VERMİŞTİ

Corona virüsünün neden olduğu salgına karşı alınan önlemler kapsamında Çevre ve Şehircilik Bakanlığı bir genelge yayınlayarak Türkiye genelindeki 81 ilin valiliğine gönderdi.

Genelgede, belediyelere ve bağlı kuruluşları tarafından sunulan içme-kullanma suyu temini ve dağıtımı hizmetlerinin kesintisiz bir şekilde devam etmesi istendi. Abonelerin ödeyemediği su borcu da dahil hiçbir sebeple su kesintisine gidilmemesi talimatı verildi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir