Ekonomi

Emekli maaşı alanlar için emekli ikramiyelerinde Bakan Selçuk müjdeyi verdi!

Emekli maaşı alanlar yılda iki defa her bayram öncesi devlet tarafından ek ödeme şeklinde emekli maaşı ikramiyesi almaya başladı.

EMEKLİ MAAŞI İKRAMİYELESİ NE ZAMAN YATACAK?

2020 Emekli maaşı ikramiyesi ne zaman yatırılacak? diye merak eden emekliler için Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk açıklama yaptı.

Emekli maaşı alanlar için emekli ikramiyelerinde Bakan Selçuk müjdeyi verdi!

EMEKLİ MAAŞI İKRAMİYELERİNDE MÜJDELİ HABER BAKAN SELÇUK’TAN GELDİ

Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk yaptığı açıklamada emekli maaşı alan emeklileri sevindirerek, “Bu konuda önümüzdeki Ramazan Bayramı ile ilgili müjde niteliğinde bir karar aldık. Emeklilerimize, Ramazan Bayramı için mayıs ayında ödenmesi gereken bin liralık bayram ikramiyelerini nisan ayında vereceğiz.” dedi.

Emekli maaşı alanlar için emekli ikramiyelerinde Bakan Selçuk müjdeyi verdi!

Ayrıca Bakan Selçuk’un açıklamaları şöyle:

Hem işverene hem de çalışana destek olmak için Kısa Çalışma Ödeneği’ni ve telafi çalışmasını devreye soktuklarını anlatan Bakan Zehra Zümrüt Selçuk “Kısa Çalışma Ödeneği, işin belli periyotlarda durdurulması veya yavaşlatılması durumunda devreye giren bir ödeneğimiz ve biz bunun bütün sektörlere daha fazla fayda sağlaması için belirli şartlarında esneklikler sağlayacağız. Süre, bunlardan birisi. Onu biraz daha esnetmek için düzenleme yakın zamanda geçecek. Geniş kapsamda ve çoğu işverenimiz bundan faydalanıyor olacak. Telafi çalışma süresini 2 aydan 4 aya çıkardık. O zaman zarfında işçimiz daha az çalışarak, sonraki iki ay boyunca bunu telafi edecek. Şartları tutan özel kreş ve gündüz bakım evleri, kısa çalışma ödeneğinden yararlanabilecek. İşverenlerimizi de velilerimizi de bu süreçte mağdur etmeyeceğiz” dedi.

Emekli maaşı alanlar için emekli ikramiyelerinde Bakan Selçuk müjdeyi verdi!

650 BİN EMEKLİYE 1.500 TL AYARI

Bakan Selçuk, nisan ayından itibaren en düşük emekli maaşının 1.000 liradan 1.500’e çıkacağını da hatırlattı. Yapılacak iyileştirmeden yaklaşık 650 bin kişi yararlanacak. Bu kapsamdaki her bir emekli için aradaki fark hazineden karşılanacak. Söz konusu emekliler, normal emekli aylıkları 1.500 liraya ulaşıncaya kadar, altı ayda bir yapılan artışlardan yararlanamayacak. Mesela maaşı 1.250 TL olan bir emeklinin aylığı, 1.500 TL’ye tamamlanacak. Sonraki süreçte gelen yüzde 20 zam, bu kişiye yansıtılmayacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir