Gündem

Necdet Ünüvar: "Hepimizin Türk adaletine güvenmesi gerekiyor"

AK Parti Adana Milletvekili Necdet Ünüvar, Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığında ifade verdi.

Ünüvar, Başsavcılık çıkışında AA muhabirine yaptığı açıklamada, Başsavcılığın daveti üzerine geldiğini ve Sağlık Bakanlığı Müsteşarlığı yaptığı dönemde bir kişinin yapılan işlemlerle ilgili verdiği dilekçeye istinaden ifade verdiğini söyledi.

Milletvekili dokunulmazlıklarının AK Parti’nin teklifiyle kaldırıldığını hatırlatan Ünüvar, “Ben de Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığımızın daveti üzerine geldim, ifademi verdim.” dedi.

Başsavcılıkta görevlilerin kendisini nazik bir şekilde karşıladığını aktaran Ünüvar, “Her ne kadar hakkımdaki isnat haksız olsa da benim, yüce Türk adaletinin hakkaniyetli ve adalete uygun şekilde karar vereceğine olan inancım tam.” diye konuştu.

Ünüvar, her partiden birçok milletvekili hakkında 600’ü aşkın dosya bulunduğunu anımsatarak, milletvekillerinin ifade vermekten kaçınmaması gerektiğini belirtti.

Necdet Ünüvar, “Hepimizin Türk adaletine güvenmesi gerekiyor. Bir AK Parti milletvekili olarak adalete olan güvenimin tam olduğunu ifade ediyorum.” değerlendirmesini yaptı. 

Kamupersoneli.net | AA

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir