Dünya

Çin’den şoke eden koronavirüs açıklaması: İki yeni koronavirüs türü tespit edildi!

Salgının ortaya çıktığı Çin’de hayat normale dönmeye başladı. Ancak Çin’den, iki yeni koronavirüs türünün tespit edildiği yönünde haberler geldi. Açıklamalarda, bu virüsün pangolinlerden tespit edildiği ifade ediliyor.

ÇALIŞMALAR DEVAM EDİYORDU

Her geçen gün binlerce vakanın ortaya çıkmasına sebep olan bu salgının sebebi olarak, Çin’deki at nalı yarası kolonisi işaret ediliyordu. Ancak bilim insanlarının yapmış olduğu araştırmalar sonucunda, bu türün salgına neden olmayacağını ortaya koyarak, salgının asıl sebebini araştırmaya başladılar. Çalışmaların ivedi bir şekilde devam etmesi, korkutan sonuçları da beraberinde getirdi.

Çin’den şoke eden koronavirüs açıklaması: İki yeni koronavirüs türü tespit edildi!

ÖRNEKLER YÜZDE 92 UYUMLU

Bilim adamları, yapmış olduğu araştırmalar sonucunda, salgının yarasalar dışında farklı hayvanlarda da olabileceğini ortaya koydu. Guangxi 2017 yılında 18 malay pangolini ele geçirmişti. O dönemde yapılacak çalışmalarda bu türde 6 koronovirüs RNA örneği tespit edilmişti. Bir yıl sonra 3 örnek daha tespit edildi.

Virüsün ortaya çıktığı 2019 yılının başında ise, şu anda tüm dünyanın mücadele ettiği hastalığın tıpa tıp benzeri bulundu. Örneklerin yüzde 85 ile yüzde 92 arasında uyumlu olduğu açıklandı.

İNSANLIK TEHDİT ALTINDA

Bilim insanlarının koronavirüs hakkında bir takım düşünceleri bulunuyor. Virüsün, insanlığa karşı büyük bir tehdit olduğunu ifade eden bilim adamları, koronavirüsün türünün tek örneğinin olmadığını da açıklamışlardı. Çin hükümeti henüz bu iki yeni koronavirüse karşı şu anda önlem almasa da, yeni bir salgının daha ortaya çıkmaması için önlem almaları bekleniyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir