İşkur İş İlanları

İŞKUR Mayıs ayı sağlık personeli alım ilanları! Hastanelere 188 personel alımı yapılacak!

ŞKUR aracılığı ile çeşitli hastane ve sağlık kurumlarına 2020 yılı Mayıs ayında sağlık personeli alımı yapılacağını duyurdu. Türkiye İş Kurumu (İŞKUR)’un resmi internet sayfasında ”açık iş ilanları” ve ”kamu iş ilanları” kategorisinde yayınlanan ilanlara göre, farklı şehirlerde bulunan özel hastanelere ve kamu hastanelerine KPSS‘li ve KPSS şartsız toplam 188 sağlık personeli alımı yapılacaktır. 

HANGİ BRANŞLARDAN PERSONEL ALINACAK?

Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) Sağlık personeli alımı için yeni iş ilanı yayınladı. İŞKUR’un ‘’açık iş ilanları’’ kategorisinde yayınlanan ilanlara göre; Hasta ve Yaşlı Bakım Elemanı, Acil Tıp Teknisyeni, Adli Tıp Teknikeri / Otopsi Yardımcılığı, Diğer Sağlık Personeli (İşyeri Hemşiresi), Ebe, Hasta Kabul-Kayıt Görevlisi ve Hemşire alımı olmak üzere 7 farklı branştan sağlık personeli alımı yapılacak!

BAŞVURU DETAYLARI

Toplamda 188 sağlık personeli alımı yapılacak olup, adaylardan KPSS şartı ve yazılı-sözlü sınav şartı istenmemektedir. Ön başvurular en geç her bir ilanın son başvuru tarihi farklı olmak üzere 30 Mayıs 2020 tarihine kadar İŞKUR’a yapılacak olup, personel alımları en az ilköğretimliseönlisans ve lisans mezunu öğrenim düzeylerinden olacaktır.

Kamu kurumlarına alınacak sağlık personelleri için KPSS şartı istenmektedir. Hangİ kamu kurumlarına sağlık personeli alımı yapıldığını görüntülemek için BURAYI TIKLAYINIZ

BAŞVURULAR NASIL YAPILIR?

Aşağıda her bir ilan için linkler belirtilmiştir. Bu linklere tıklayarak İŞKUR şubelerine gitmeden online iş başvuru kaydınızı gerçekleştirebilirsiniz. Bunun için adayların İŞKUR’a kayıtlı olmaları yeterlidir. Linki tıkladığınızda karşınıza, hangi şehirlerden ilgili meslek gurupları ile ilgili personel alımı yapıldığını gösteren sayfa açılır. Bu açılan sayfadan bulunduğunuz ilde ki ilanları görüntüleyebilir ve ilgili iş ilanına tıkladığınızda karşınıza ilan ile ilgili başvuru şartları, özel koşullar, mezuniyet şartı ve adaylardan istenilen diğer bilgiler görüntülenir. Bu sayfa üzerinden e-devlet şifreniz ile giriş yapıp, seçtiğiniz ilana anında online başvuru yapabilirsiniz. 

Türkiye’de Koronavirüs salgınından dolayı başvurular sadece İŞKUR’un resmi internet sayfası olan https://www.iskur.gov.tr/ adresinden online yapılmaktadır. 

BAŞVURU LİNKLERİ

Aşağıda bulunan meslek isimlerinin üzerini tıklayınız

Hasta ve Yaşlı Bakım Elemanı

Acil Tıp Teknisyeni

Adli Tıp Teknikeri / Otopsi Yardımcılığı

Diğer Sağlık Personeli(İşyeri Hemşiresi)

Ebe

Hasta Kabul-Kayıt Görevlisi

Hemşire

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir