Dünya

İspanya’da koronavirüs bilançosu her gün ağırlaşıyor: Ölü sayısı 9 bini geçti!

Koronavirüs, Avrupa’ya hızlı bir şekilde yayılmaya devam ediyor. Her geçen gün gelen haberler vaka ve ölümlerin arttığı yönünde. Son olarak İspanya’da vaka sayısı 100 bini geçerken, hayatını kaybedenlerin sayısı 9 bin 53 olarak açıklandı.

VAKA SAYISI 100 BİNİ GEÇTİ

İspanya’da koronavirüs hızlı bir şekilde ilerliyor. Gelen son bilgilere göre, ülke içerisinde enfekte olan kişi sayısı 100 bini geçti. Salgını ağır bir şekilde yaşayan ülkede vaka sayısı artmaya devam ediyor. Bu durumda, İspanya, salgında ABD ve İtalya’nın arkasından 100 bin vakayı geçen üçüncü ülke oldu.

9 BİNDEN FAZLASI HAYATINI KAYBETTİ

Salgında ağır kayıplar vermeye devam eden İspanya, son 24 saat içerisinde ölüm oranı 9 bini geçti. Salgında 24 saat içerisinde 864 kişi daha hayatını kaybetti. Ölüm sayısının 9 bin 53 olduğu ülkede önlemler alınmaya devam ediliyor.

İspanya’da koronavirüs bilançosu her gün ağırlaşıyor: Ölü sayısı 9 bini geçti!

OHAL İLAN EDİLMİŞTİ

Salgını önlemek için, yönetim, ikinci bir emre kadar ülkede OHAL ilan etmişti. Ancak alınan önlemlere rağmen, İspanya her geçen gün yaklaşık bin civarı kayıp veriyor. Ülke yönetimi salgın için ayrıca ekonomik yardım paketlerin de devreye sokmuştu. Bu kapsamda üçüncü ekonomik yardım paketi şu şekilde:

Salgından etkilenen yerlerde su, doğal gaz ve elektrik kesintisi yapılmayacak. Ödeme güçlüğü çeken ailelere yüzde 40 indirim yapılacak.

Salgın yüzünden işini kaybeden aileler için ödemeler 3 Mayıs’a kadar ertelendi.

Kirasını ödeyemeyenler, evlerinden çıkartılmayacak. Kira ödemeleri 6 ay askıya alınacak.

İşini kaybeden ve işsizlik ödemesi alamayan kişilere aylık 447 avro yardım yapılacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir