Gündem

Son dakika Vali Yerlikaya açıkladı! İstanbul'da eczanelerin çalışma saatleri değişti

İstanbul’da corona virüsü salgını ile mücadelede çok önemli bir yere sahip olan eczanelerin çalışma saatleri ile ilgili değişiklik yapıldı.

İSTANBUL VALİSİ YERLİ KAYA DUYURDU

Koronavirüs tedbirleri kapsamında Eczacılardan gelen taleple eczane çalışma saatlerinin değiştiğini İstanbul Valisi Ali Yerlikaya duyurdu.

Son dakika Vali Yerlikaya açıkladı! İstanbul'da eczanelerin çalışma saatleri değişti

İSTANBUL’DA ECZANELERİN ÇALIŞMA SAATLERİ DEĞİŞTİ

İstanbul Valisi Ali Yerlikaya yaptığı açıklamada,  “#Covid19 pandemisi izolasyon önlemleri kapsamında, Eczacılarımızdan gelen talepler üzerine, ilimizde faaliyet göstermekte olan serbest eczanelerin çalışma saatleri pazar günleri hariç 09:00-18:00 saatleri arası olarak belirlenmiştir.” ifadelerini kullandı. 

Son dakika Vali Yerlikaya açıkladı! İstanbul'da eczanelerin çalışma saatleri değişti

ANKARA’DA DA ECZANELERİN ÇALIŞMA SAATLERİ DEĞİŞMİŞTİ

Ankara Eczacılar Odası tarafından kent genelindeki eczanelere ulaştırılan yazılı açıklamada konuyla ilgili, “Covid-19 pandemisi sebebiyle iş yükü artan ve yüksek risk grubunda bulunan eczacılarımızın ve yardımcı personellerimizin çalışma saatlerinin esnetilmesi için bir süredir Ankara İlk Sağlık Müdürlüğü nezdinde yürüttüğümüz çalışmalarımız sonuçlanmış, Ankara ve Kırıkkale illerimizdeki eczane çalışma saatleri salgın tehlikesi geçene kadar geçici süreyle değiştirilmiştir. İl Sağlık Müdürlüğümüz ile birlikte alınan karar gereği, Eczanelerimiz 31.03.2020 tarihi itibariyle(Cumartesi günleri dahil) 10.00 – 18.00 saatleri arasında hizmet vereceklerdir.” denildi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir