Gündem

İstanbul plakalı araçların Antalya'ya girmesi yasaklandı!

Antalya Valiliği corona virüsü önlemleri kapsamında sıkı önlemler almaya başladı.

ANTALYA VALİSİ KARAOĞLU DUYURDU

Son olarak Antalya Valisi Münir Karaoğlu dün resmi Twitter hesabından yaptığı açıklamada, “An itibariyle Antalya girişlerinde yaptığımız #Koronavirüsü kontrollerimizi en üst seviyeye çıkarıyoruz. Seyahat İzin Belgesi ve çok ciddi mazereti bulunmayan hiç kimse Antalya’ya gelmeye kalkmasın.” ifadelerini kullandı.

İstanbul plakalı araçların Antalya'ya girmesi yasaklandı!

İSTANBUL PLAKALI ARAÇLARIN GİRİŞİ YASAKLANDI

Vali Münir Karaloğlu ayrıca yaptığı açıklamada, “Dün sadece Akseki ilçemize İstanbul’dan 150 kişi kuzugöbeği mantarı toplamaya geldiğini beyan etti. Elmalı ilçemizde de İstanbul’dan misafir gelen bir aile nedeniyle iki apartmanı karantinaya aldık. Girişlerdeki kısıtlama kararını almamızdaki gerekçe budur” dedi.

İstanbul plakalı araçların Antalya'ya girmesi yasaklandı!

SAKIN BU HATAYA DÜŞMEYELİM

“Sakın ha bu hataya düşmeyelim.” diyen Vali Karaoğlu, “Vaka ve vefat sayısının az olduğu illere kaçmak, buralardaki sirkülasyonu daha da artıracaktır. Virüsün her yere yayılmasına ortam hazırlayacaktır. Lütfen herkes şehrinde kalsın, evinde kalsın. Peygamberimiz Hz. Muhammed, ‘Bir ülkede veba salgını duyarsanız oraya girmeyin, bulunduğunuz yerde salgın varsa oradan ayrılmayın’ buyurmuştur” şeklinde konuştu.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir