Gündem

Corona virüsü aşısında önemli gelişme! Karantinaya girdiler

Corona virüsü dünya genelinde binlerce kişinin ölümüne neden olsa da hala aşı bulunamaması insanları korku ve paniğe sürüklüyor.

CORONA VİRÜSÜ AŞISINDA ÖNEMLİ GELİŞME

Koronavirüse karşı mücadele koronavirüs aşısı ve ilacı çalışmaları hız kesmeden devam ederken Acıbadem Labcell Hücresel Tedavi Laboratuvarı sorumlusu, hematoloji uzmanı Prof. Dr. Ercüment Ovalı ve ekibi, aşı çalışması için 45 günlük karantina uygulamasına başladı.

İLK ÖNCE KENDİSİ SONRA EKİBİ ÇALIŞMA YAPACAK

Corona virüsü aşı çalışması için harekete geçen Prof. Dr. Ovalı, “Aşı üretimi için son hazırlıklarımızı yaptık ve içeri girdik” açıklaması yaptı. Ayrıca ekibiyle birlikte çalışacaklarını dile getiren Prof. Dr. Ovalı, ilk hafta sadece kendisinin çalışacağını daha sonra ekibinin çalışmalara başlayacağını duyurdu.

Corona virüsü aşısında önemli gelişme! Karantinaya girdiler

CORONA VİRÜS AŞISINDA SON GELİŞME

Koronavirüs aşı çalışmaları “COVİD -19 Türkiye Platformu” koordinasyonunda gerçekleştirilirken ‘Aşı ve İlaç Geliştirme Sanal Konferansı’na önceki gün katılan Prof. Dr. Ovalı aşı çalışmaları hakkında, “Bizim beş ayrı konuda çalışmamız var ama bundan bir tanesi son derece önemli. Biri aşı geliştirmesi, ekibim Türkiye’deki tek canlı virüsü izole edip üretmeye çalışan bir grup. Bildiğim kadarıyla başka virüs üretimine çalışan bir grup yok” dedi.

45 GÜN SONRA AŞI BULMAK İÇİN KARANTİNAYA GİRDİLER

Koronavirüs aşı yapmak için laboratuvar ortamında binlerce kez yüksek dozda corona virüsü üzerinde çalışacak olan Prof. Dr. Ovalı ve ekibi 45 gün sonunda corona virüsü aşısı bulduklarının müjdesini vermek istiyor.

Prof. Dr. Ovalı ayrıca yaptığı açıklamada, “Amacımız mayıs ayının ortalarında klinik çalışmaya hazır hale gelmek. Başarısızlık her zaman olabilir tekrar tekrar yapabiliriz. Bu süreç uzayabilir. Bütün ekip bunu başarmak istiyoruz. Hatasız yürümek ve bunu yapmak istiyoruz” ifadelerini kullandı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir