Gündem

Koronavirüse yakalan radyocudan korkutan açıklama: “Hastalığı 15 dakikada kaptım”

İzmirli radyocu Caner Bulut, çekmiş olduğu bir videoda salgına sadece 15 dakikalık bir market alışverişinde yakalandığını açıkladı. Salgının ne kadar ciddiye alınması gerektiğini ifade eden radyocu Bulut, “Herkesin ağzında şu var; ‘Zaten bir gün öleceğiz’ Emin olun böyle ölmek istemezsiniz” dedi.

ÇEKTİĞİ VİDEODA AÇIKLADI

Seslendirme sanatçısı ve radyo programcısı olarak İstanbul’da çalışan Caner Bulut, evinde çektiği videoda, hastalığı nasıl kaptığını açıkladı. Çıkmış olduğu market alışverişinde koronavirüse yakalandığını söyleyen radyosu, videosunda da sık sık öksürüyordu.

15 DAKİKADA ALIŞVERİŞ YAPMIŞTIM

Uzmanlar, salgının hızlı bir şekilde yayıldığını her fırsatta dile getiriyor. Radyocu Bulut, bu salgına sadece 15 dakika içerisinde yakalandığını şu şekilde açıkladı:

“Bugün biraz daha güzel uyandım. Beni merak edenlerin beni görmesi ve daha iyi olduğumu bilmesini istediğim için bu videoyu çektim. Hastanenin içini gören biri olarak hakikaten dikkatli olmanızı söylemek ve bunu idrak etmenizi sağlamak istiyorum. Herkesin ağzında şu var; ‘zaten bir gün öleceğiz.’ Emin olun böyle ölmek istemezsiniz. O yüzden dikkat edin. Hatta çok dikkat edin. Kolay bir şeyle karşı karşıya değiliz.

Koronavirüse yakalan radyocudan korkutan açıklama: “Hastalığı 15 dakikada kaptım”

“İLAÇLARIMI HEMEN ALIP EVE DÖNMÜŞTÜM”

Açıklamasına devam eden Bulut, ihtiyaçlarını hemen alıp evine döndüğünü ancak hastalığı 15 dakika gibi kısa bir süre içerisinde kaptığını ifade etti.

“Belki olayın ciddiyetinin farkına varmıyorsunuz ama eğer olayın merkezine düşerseniz ne kadar kötü olduğunu anlayacaksınız. Dilerim düşmezsiniz. Biliyorum bazı sebeplerden dolayı dışarı çıkmalısınız ama bence dışarıda olmak zorunda kalanlar, evde kendilerine bir oda ayarlamalı. Çünkü bu benim, dışarıda yaklaşık 15 dakika vakit geçirmemle kapmış olduğum bir hastalık. İhtiyaçlarımı alıp hemen eve dönmüştüm. Gecesinde şiddetli ateş, mide bulantısı ve ağrı ile kendimi birdenbire hastanede buldum. Şu dönem, gerçekten birbirimize destek olmamız gereken bir zaman. Hastaneye giderseniz neyle karşı karşıya kaldığınızı kendi gözlerinizle görürsünüz. Kendiniz, aileniz, dünyadaki herkes için dua edin. Devletiniz için de dua edin. İçeride inanılmaz bir harcama, inanılmaz bir emek gücü var. Onlara da lütfen saygı duyun. Eğer devlet bir kere daha yardım çağrısı yaparsa elinizden geliyorsa yapın, elinizden gelmiyorsa susun. Gerçekten ciddi paralar harcanıyor, ciddi emekler harcanıyor. Şimdilik acil bir sağlık problemim yok. Bu süreyi evde geçiriyorum ve ilaçlarımı alıyorum”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir