Personel Alımı

İçişleri Bakanlığı personel alımı başvuruları yarın başlıyor!

İçişleri Bakanlığı kendi Resmi internet sayfası olan icisleri.gov.tr adresinde personel alımı yapacağını duyurdu. Personel alımı ile ilgili yapılan resmi açıklamada, ‘’merkez teşkilatı emrinde boş bulunan 15 adet İçişleri Bakanlığı Dernekler Denetçi Yardımcısı kadrosuna giriş (sözlü) sınavı ile personel alınacaktır’’ denildi.

İŞ BAŞVURUSU NASIL YAPILIR?

İçişleri Bakanlığı personel alımı için başvurular yarın başlıyor. Başvurular yarın 09:45 de İçişleri Bakanlığı’nın resmi internet sayfası üzerinden online olarak yapılacak ve 10.04.2020 Cuma günü saat 17:30 itibariyle sona erecektir. Hemen online başvuru yapmak için BURAYI TIKLAYINIZ.

Personel alımı ile ilgili başvuru detayları aşağıda belirtilmiştir.

BAŞVURU İŞLEMLERİ SIRASINDA DİKKAT EDİLECEK HUSUSLAR;

Başvuruda bulunacak adayların başvurularını sorunsuz ve eksiksiz bir şekilde tamamlayabilmeleri için aşağıdaki uyarılara azami hassasiyet göstermeleri önemle rica olunur.

1-Adaylar; Bakanlığımızın www.icisleri.gov.tr adresli internet sitesinde yayınlanacak olan sınav başvuru linki üzerinde yer alan “2020 yılı İçişleri Bakanlığı Dernekler Denetçi Yardımcısı Giriş(Sözlü) Sınavı İş Talep Formuna” www.turkiye.gov.tr internet adresi üzerinden e-Devlet şifresi ile 06 Nisan 2020 Pazartesi günü saat 09:45 ile 10 Nisan 2020 Cuma saat 17:30 arasında erişip, elektronik ortamda doldurarak müracaat edeceklerdir.

2-İş Talep Formunu elektronik ortamda doldurup, başvurusunu hatasız ve eksiksiz bir şekilde tamamlayan ve bilgilerinin doğruluğundan emin olan adayların “Bilgilerimi Kaydet” butonuna basmaları gerekmektedir. Bu işlemi gerçekleştirmeyen adayların başvuruları sisteme kaydedilmeyecek olup, bu durumda olan adaylar herhangi bir hak talebinde bulunamayacaklardır. Bilgilerinde eksiklik veya hata olduğunu fark eden adaylar ise 10 Nisan 2020 tarihi saat: 17:30’a kadar bilgilerini yeniden güncelleyip “Bilgilerimi Kaydet” butonuna basarak başvuru işlemini tamamlamak zorundadırlar.

3-Giriş(sözlü) sınavına başvuracak adayların mezuniyet bilgileri Yükseköğretim Kurumundan otomatik olarak gelmektedir. Bilgilerinde hata/eksik olan veya Yükseköğretim Kurumundan mezuniyet bilgileri gelmeyen adayların başvuru formunda ilgili kutucuğu işaretleyip güncel bilgilerini manuel olarak girmeleri gerekmekte olup, bu durumda olan adayların onaylı diploma örneğini veya www.turkiye.gov.tr adresinden temin edilen mezuniyet belgelerini PDF ya da JPEG formatında sınav modülüne yüklemeleri gerekmektedir.

4-Yurt içindeki veya yurt dışındaki öğretim kurumlarından mezun olup, ilanda aranılan öğrenim durumuna ilişkin ilgili fakültelere denkliği olan adayların, öğrenim bilgisi sekmesinde ilgili kutucuğu işaretleyip denklik belgelerini yüklemeleri gerekmektedir.

5-Erkek adayların askerlik bilgileri Milli Savunma Bakanlığından otomatik olarak gelmekte olup, bilgilerinde hata olan adayların “Beyan Bölümünde” ilgili kutucuğu işaretleyip güncel bilgilerini manuel olarak girmeleri, askerlik durum belgelerini pdf ya da jpeg formatında modüle yüklemeleri gerekmektedir.

6-Adayların, Bakanlığımız Personel Genel Müdürlüğünün http://personel.icisleri.gov.tr internet adresinin “Personel Kimlik Kartı” linki üzerinden “Personel Kimlik Kartında Kullanılacak Fotoğraf Standartları” bölümünde yer alan özelliklere uygun olarak çektirilmiş 600*800 boyutlarında 300 dpi görüntü kalitesinde fotoğrafını JPG veya JPEG formatında sisteme yüklemeleri zorunludur.

7-Adayların başvurularını tamamlayıp, “Bilgilerimi Kaydet” işlemini yaptıktan sonra; “Yazdır” butonuna basarak “İş Talep Formu”nun çıktısını almaları gerekmektedir.

8-Sınav ilanında belirtilen başvuru belgelerini ilanda belirtilen usul ve esaslara göre modüle yüklemek zorunludur. İstenilen belgeleri müracaat aşamasında sisteme yüklemeyen adaylar herhangi bir hak talebinde bulunamayacak olup, sorumluluk ilgili adaylara ait olacaktır.

9-Müracaatlar, elektronik ortamdaki İş Talep Formu ile alınacağından posta yoluyla veya elden müracaatlar kabul edilmeyecektir.

10-Usulüne uygun ve/veya zamanında yapılmayan müracaatlar kabul edilmeyecektir.

11-İş Talep Formunda gerçeğe aykırı beyanda bulunduğu tespit edilen adaylar hakkında Cumhuriyet Başsavcılığına suç duyurusunda bulunulur. Bu adayların sınavı geçersiz sayılır. Atamaları yapılmış olanların ise atamaları iptal edilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir