Kamu Personeli Alım İlanları

En az lise mezunu 11, lisans mezunu 30 hemşire alımı yapılacak! Sağlık personel alımı başvuru şartları açıklandı

Sağlık personeli olarak çalışmak isteyenler için Resmi Gazete’nin bugünkü sayısında Trakya Üniversitesi Rektörlüğü tarafından en az lise mezunu 11, lisans mezunu 30 hemşire, diyetisyen, eczacı ve sağlık teknikeri alınacağı duyuruldu.

ÜNİVERSİTE SAĞLIK PERSONEL ALIMI YAPILACAĞI AÇIKLANDI

Yayımlanan sağlık personel alım ilanında, “Üniversitemiz Hastanesinde 657 Sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 4. maddesinin B fıkrası uyarınca sözleşmeli personel statüsünde çalıştırılmak üzere Sözleşmeli Personel Çalıştırılmasına İlişkin Esaslara göre KPSS (B) grubu puan sıralaması esas alınmak suretiyle aşağıda belirtilen pozisyonlara sözleşmeli personel alınacak olup ücretleri özel bütçeden ödenecektir” denildi.

Ayrıca sağlık personeli olarak çalışmak isteyen adaylarda aranan başvuru şartları da aktarıldı.

SAĞLIK PERSONEL ALIMI İLANINA BAŞVURACAK ADAYLARDA ARANANILAN BAŞVURU ŞARTLARI

 Trakya Üniversitesi Rektörlüğü tarafından yayımlanan sağlık personel alım ilanı başvuru şartları şöyle:

1 – 657 Sayılı Kanun’un 48. maddesinde belirtilen genel şartları taşımak.

2 – Herhangi bir sosyal güvenlik kurumundan emeklilik veya yaşlılık aylığı almıyor olmak.

3 – Alınmaya hak kazanan adaylar aciliyete binaen hemen göreve başlatılacağı için göreve başlamasına engel bir durumunun olmaması (Sağlık Dahil).

4 – Nöbet usulü ve vardiyalı çalışmaya engel hali bulunmamak.

5 – Müracaat edilecek unvan için aranılan başvuru şartlarını taşıyor olmak.

6 – Son 1 (bir) yıl içerisinde sözleşmeli personel olarak istihdam edilenlerden, hizmet sözleşmesi esaslarına aykırı hareket etmesi nedeniyle kurumlarınca sözleşmelerinin feshedilmemiş olması veya sözleşme dönemi içerisinde (belirlenen istisnalar hariç) sözleşmesini tek taraflı feshetmemiş olmak.

DİYETİSYEN (*) Sağlık Kültür ve Spor Daire Başkanlığında çalıştırılacaktır.

ECZACI pozisyonuna başvuracak adaylarda Sözleşmeli Personel Çalıştırılmasına İlişkin Esaslar uyarınca KPSS puan şartı aranmamaktadır. Başvuru sayısının birden fazla olması durumunda bu pozisyon için sözlü sınav yapılacak olup, tarih, saat ve yeri ayrıca belirtilecektir.

BAŞVURU ŞEKLİ, YERİ, ZAMANI ve İSTENİLEN BELGELER

Adaylar bu ilanın yayım tarihinden itibaren 15 gün içerisinde https://pdb.trakya.edu.tr/ forms/basvuru-formu adresinde yer alan Başvuru Formu’nu eksiksiz doldurarak müracaat edebileceklerdir. Başvurulan unvan için istenmiş ise sertifika, çalışma veya tecrübeye ilişkin belgelerin sozlesmeli@trakya.edu.tr elektronik posta adresine gönderilmesi zorunludur. Şahsen veya posta yoluyla yapılan başvurular kabul edilmeyecektir. Lisans mezunu olarak başvuracak adaylar 2018 KPSSP3 puanını, Ön lisans mezunu olarak başvuracak adaylar 2018 KPSSP93 puanını, Ortaöğretim mezunu olarak başvuracak adaylar 2018 KPSSP94 puanını kullanmalıdır. Not: Yoğun Bakım Hemşire kadrolarına başvuran adaylar diğer Hemşire kadrolarına da başvuru yapabilecek olup, öncelikli olarak yoğun bakım hemşire başvuruları değerlendirmeye alınacaktır. KPSS (B) grubu puan sıralamasından sonra ilan edilen pozisyon adedi kadar asıl aday belirlenecek, asıl adayların dışında kalan diğer adaylar ise KPSS puan sıralamasına göre yedek olarak belirlenecek ve isimleri başvuru bitim tarihinden sonraki beş iş günü içerisinde www.trakya.edu.tr adresinde ilan edilecektir. Bu ilan tebliğ mahiyetinde olacağından ayrıca tebligat yapılmayacaktır. Asıl kazananlardan süresi içerisinde istenilen belgeleri tamamlayarak teslim etmeyenlerin veya aranan şartları taşımadığı tespit edilenlerin yerine yedek adaylardan KPSS puan sırasına göre alım yapılacaktır.

En az lise mezunu 11, lisans mezunu 30 hemşire alımı yapılacak! Sağlık personel alımı başvuru şartları açıklandı

En az lise mezunu 11, lisans mezunu 30 hemşire alımı yapılacak! Sağlık personel alımı başvuru şartları açıklandı

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir