Ekonomi

Araç sahipleri dikkat: Akaryakıta yine zam geldi!

Benzine geçtiğimiz Cumartesi günü 20 kuruşluk zam yapılmıştı. Yapılan yeni zam, pompaya yansıtılacak. Gelecek olan zam sonrasında, vatandaşlar, benzinin büyükşehirlerde ne kadar olacağını araştırmaya başladı.

EPGİS AÇIKLADI

EPGİS, benzine bu geceden itibaren 15 kuruşluk zam yapılacağını sosyal medya hesabı üzerinden açıkladı. Yapılan açıklama şu şekilde:

“7 Nisan tarihinden itibaren geçerli olmak üzere; benzinde 15 Krş/Lt pompa fiyatlarına yansıyacak şekilde artış olmuştur.”

Araç sahipleri dikkat: Akaryakıta yine zam geldi!

5 TL’NİN ÜZERİNE ÇIKTI

Son dönemlerde benzine yapılan indirim, fiyatların 5 TL’nin altına düşmesine sebep olmuştu. Ancak bu geceden itibaren geçerli olan 15 kuruşluk zam, fiyatların 5 TL’nin üzerine çıkmasına neden oldu. Gelecek olan zam sonrası, İstanbul’da benzinin litresi 5,27 TL olurken, Ankara’da ve İzmir’de 5,43 TL’ye çıkacak.

BİR HAFTA YÜZDE 50 ARTTI

Koronavirüs salgını sebebiyle, Suudi Arabistan ve Rusya arasında oluşan gerginlik, akaryakıt fiyatlarına olumlu bir şekilde yansımıştı. Ancak fiyatlardaki düşüklük, kaya petrol şirketlerini zor durumda bırakmaya başladı. ABD yönetimi konuya el atarak, Rusya ve Suudi Arabistan’daki yetkililerle görüşmüştü. Yapılan görüşme son bir haftaya yüzde 50 artış olarak yansıdı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir