Gündem

Meteorolojiden kritik uyarı: Kuvvetli fırtına geliyor! Ulaşım aksayacak!

Türkiye genelinde yaşanacak hava durumu tahminlerini MGM az önce yayımlandı. Yer yer kuvvetli fırtına uyarısı yapılarak, vatandaşların dikkatli olması istendi.  Akşam saatlerinde hava durumu tahminlerinin MGM tarafından açıklamasının ardından haftanın ikinci günündeki hava durumunun nasıl olacağını ifade etti.

HAVA SICAKLIĞI VE RÜZGÂR BİLGİSİ

MGM yayınlamış olduğu hava durumu tahminlerinde hava sıcaklığı ve rüzgâr bilgilerini de verdi. Yapılan son değerlendirmeye göre, pek çok bölgemizde yağış olacağını ifade eden Meteoroloji Genel Müdürlüğü, açıklamasında, “Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre; Ülkemiz genelinin parçalı ve çok bulutlu, Marmara’nın güneyi, Ege, Akdeniz’in iç kesimleri, Doğu Anadolu’nun doğusu, Adana, Osmaniye ile bu akşam saatlerinde Eskişehir, Konya, Kayseri, Kars, Trabzon, Rize, Artvin’in kıyı kesimleri, Gümüşhane ve Bayburt çevrelerinin hafif yağmur ve sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor” dedi.

Meteorolojiden kritik uyarı: Kuvvetli fırtına geliyor! Ulaşım aksayacak!

MGM UYARDI

Meteoroloji Genel Müdürlüğü, yayımladığı son duyuruda bazı bölgelere kuvvetli rüzgâr uyarısında bulundu. Ulaşımda aksamaların meydana gelebileceğini açıklayan MGM açıklaması şu şekilde:

“KUVVETLİ RÜZGÂR UYARISI: Rüzgarın Marmara ve Kuzey Ege’de kuzey ve kuzeydoğu yönlerinden fırtına ve yer yer kuvvetli fırtına (50-90 km/sa) şeklinde esmesi beklendiğinden meydana gelebilecek, ulaşımda aksamalar ile ağaç ve direk devrilmesi ve çatı uçması gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir”

BÖLGELERİMİZDE HAVA NASIL OLACAK?

MARMARA

Parçalı ve çok bulutlu, güney kesimlerinin hafif sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Rüzgarın; kuzey ve kuzeydoğu yönlerden fırtına ve yer yer kuvvetli fırtına (60-90 km/saat) şeklinde esmesi bekleniyor.

EDİRNE 6°C, 15°C

Parçalı ve çok bulutlu

İSTANBUL 6°C, 11°C

Parçalı ve çok bulutlu

KIRKLARELİ 6°C, 13°C

Parçalı ve çok bulutlu

KOCAELİ 6°C, 12°C

Parçalı ve çok bulutlu, bu akşam güney çevreleri hafif sağanak yağışlı

EGE

Çok bulutlu ve sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Rüzgarın; Kuzey Ege’de kuzey ve kuzeydoğu yönlerden fırtına (50-70 km/saat) şeklinde esmesi bekleniyor.

A.KARAHİSAR 5°C, 12°C

Çok bulutlu ve hafif sağanak yağışlı

DENİZLİ 9°C, 16°C

Çok bulutlu ve sağanak yağışlı

İZMİR 10°C, 16°C

Çok bulutlu ve sağanak yağışlı

MANİSA 9°C, 15°C

Çok bulutlu ve sağanak yağışlı

AKDENİZ

Parçalı ve çok bulutlu, Göller yöresi ile yarın (Salı) Adana, Osmaniye ve bölgenin iç kesimlerinin (Toroslar) hafif sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

ADANA 13°C, 21°C

Parçalı ve çok bulutlu, yarın (Salı) hafif sağanak yağışlı

ANTALYA 11°C, 20°C

Parçalı ve çok bulutlu, iç kesimlerinin yarın (Salı) hafif sağanak yağışlı

HATAY 13°C, 21°C

Parçalı ve çok bulutlu

ISPARTA 6°C, 13°C

Parçalı ve çok bulutlu, hafif sağanak yağışlı

İÇ ANADOLU

Parçalı ve çok bulutlu, bu akşam saatlerinde Kayseri, Konya ve Eskişehir çevrelerinin hafif sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Rüzgarın; bu akşam saatlerinde Ankara çevrelerinde kuzey ve kuzeydoğu yönlerden kuvvetli (50-70 km/saat) olarak esmesi bekleniyor.

ANKARA 2°C, 13°C

Parçalı ve çok bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Rüzgarın; bu akşam saatlerinde kuzey ve kuzeydoğu yönlerden kuvvetli (50-70 km/saat) olarak esmesi bekleniyor.

ÇANKIRI 0°C, 14°C

Parçalı ve çok bulutlu

ESKİŞEHİR 4°C, 16°C

Parçalı ve çok bulutlu, bu akşam saatlerinde hafif sağanak yağışlı

SİVAS 1°C, 14°C

Parçalı ve çok bulutlu

BATI KARADENİZ

Parçalı ve çok bulutlu geçeceği tahmin ediliyor.

BOLU 2°C, 13°C

Parçalı ve çok bulutlu

DÜZCE 6°C, 14°C

Parçalı ve çok bulutlu

KASTAMONU -1°C, 11°C

Parçalı ve çok bulutlu

ZONGULDAK 6°C, 10°C

Parçalı ve çok bulutlu

ORTA ve DOĞU KARADENİZ

Parçalı ve çok bulutlu, bu akşam saatlerinde Trabzon, Rize, Artvin’in kıyı kesimleri, Gümüşhane ve Bayburt çevrelerinin hafif sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

AMASYA 2°C, 14°C

Parçalı ve çok bulutlu

SAMSUN 7°C, 12°C

Parçalı ve çok bulutlu

TOKAT 3°C, 12°C

Parçalı ve çok bulutlu

TRABZON 8°C, 11°C

Parçalı ve çok bulutlu, bu akşam ilk saatlerde hafif sağanak yağışlı

DOĞU ANADOLU

Parçalı ve çok bulutlu, doğusunun hafif yağmur ve sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

ERZURUM 3°C, 11°C

Parçalı çok bulutlu, bu akşam il geneli, yarın (Salı) doğusu hafif yağmur ve sağanak yağışlı

KARS 2°C, 9°C

Parçalı çok bulutlu, bu akşam saatlerinde hafif sağanak yağışlı

MALATYA 7°C, 18°C

Parçalı ve çok bulutlu

VAN 5°C, 12°C

Parçalı ve çok bulutlu, hafif yağmur ve sağanak yağışlı

GÜNEYDOĞU ANADOLU

Parçalı ve çok bulutlu geçeceği tahmin ediliyor.

DİYARBAKIR 10°C, 20°C

Parçalı ve çok bulutlu

GAZİANTEP 10°C, 21°C

Parçalı ve çok bulutlu

SİİRT 11°C, 21°C

Parçalı ve çok bulutlu

ŞANLIURFA 12°C, 23°C

Parçalı ve çok bulutlu

DENİZLERDE HAVA

Batı Karadeniz, Marmara ve Kuzey Ege’de kuvvetli fırtına; Doğu Karadeniz’in batısında fırtına; Güney Ege’nin kuzeyinde fırtınamsı rüzgar bekleniyor.

KARADENİZ

Hava Durumu: Parçalı ve çok bulutlu; Rüzgar: Batı Karadeniz’de doğu ve kuzeydoğudan 7 ila 9 (75-90 km/sa); Doğu Karadeniz’de batı ve kuzeybatıdan 4 ila 6 (30-50 km/sa), batısı kuzeydoğudan 5 ila 7 (40-60 km/sa) gece saatlerinde 8 (75 km/sa) kuvvetinde; Dalga: 1,5 ila 2,5 m, batısı 3,0 ila 4,0 yer yer 4,5 m, Görüş: İyi, fırtına anında zayıf.

MARMARA

Hava Durumu: Parçalı ve çok bulutlu, akşam saatlerinde geneli ile yarın (Salı) öğle saatlerine kadar güneyi sağanak yağışlı; Rüzgar: Doğu ve kuzeydoğudan 7 ila 9 (75-90 km/sa) kuvvetinde; Dalga: 2,0 ila 3,0 m yer yer 3,5 m; Görüş: Zayıf.

EGE

Hava Durumu: Çok bulutlu, aralıklı sağanak güneyi yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı; Rüzgar: Kuzey Ege’de kuzey ve kuzeydoğudan 7 ila 9 (75-90 km/sa); Güney Ege’de kuzey ve kuzeybatıdan, akşam saatlerinde güneydoğudan 3 ila 5 (20-40 km/sa), kuzeyi kuzey ve kuzeydoğudan 4 ila 6 (30-50 km/sa), yer yer 7 (60 km/sa) kuvvetinde; Dalga: 1,0 ila 2,0 m, yer yer 2,5 m kuzeyi 3,5 ila 4,5 m, Görüş: İyi, yağış anında orta; fırtına anında zayıf.

AKDENİZ

Hava Durumu: Parçalı ve çok bulutlu, yarın (Salı) öğle saatlerinden sonra sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı; Rüzgar: Batı Akdeniz’de batı ve güneybatıdan, akşam saatlerinde doğusu ile gece saatlerinde geneli kuzeybatıdan; Doğu Akdeniz’de batı ve güneybatıdan gece saatlerinde doğusu güneydoğudan 2 ila 4 (10-30 km/sa) yer yer 5 (40 km/sa) kuvvetinde; Dalga: 0,5 ila 1,5 m; Görüş: İyi, yağış anında orta.

VAN GÖLÜ

Hava Durumu: Parçalı ve çok bulutlu, yarın (Salı) öğle saatlerinden sonra sağanak yağışlı; Rüzgar: Kuzey ve kuzeydoğudan, yarın (Salı) öğle saatlerinden sonra güneybatıdan 2 ila 4 (10-30 km/sa) kuvvetinde; Dalga: 0,25 ila 0,5 m; Görüş: İyi, yağış anında orta.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir