Ekonomi

Dolar düşüşe geçti! 7 Nisan güncel dolar ve euro fiyatları belli oldu!

Koronavirüs dolar ve altını etkilemeye devam ediyor. Dolar, dün Ağustos 2018 tarihinden itibaren en yüksek seviyesini 6,79 TL ile görmüştü. Dünkü sert yükselişinin ardından düşüşe geçen dolar, 6,71 TL’den alıcı bulurken, aynı dakikalarda euro 7,30 TL, sterlin 8,28 TL2den işlem görmeye devam ediyor.

EURO NE KADAR OLDU?

Dolar endeksli olan euro, düne kıyasla yüzde 0,8 TL değer kazanarak yükseldi. En az dolar kadar tercih edilen euroda fiyatlar hareketliliğine devam ediyor. Euro, açıklanan işlem değeriyle 7,50 TL değerine yaklaşırken, şu an 7,30 TL değerinden satılıyor.

Dolar düşüşe geçti! 7 Nisan güncel dolar ve euro fiyatları belli oldu!

STERLİN NE KADAR OLDU?

Küresel piyasalar için de oldukça önemli bir yere sahip olan sterlin, dolar ve euronun fiyatlarının belirlenmesini ardından yüzde 1 değer kazandığı ortaya çıktı. Kazandığı yüzde 1 değeriyle beraber 8,28 TL’den işlem görmeye devam ediyor.

DOLAR 6,75 TL’YE KADAR ÇIKABİLİR

Uzmanların yapmış olduğu değerlendirmeye göre, dolar bugün yurt içinde 6,68 TL ila 6,75 TL arasındaki seviyelerde olacak. Koronavirüs salgınıyla ilgili yaşanan her gelişme, küresel piyasaları etkilemeye devam ediyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir