Ekonomi

Ücretsiz izne ayrılanlara maaş desteği geliyor!

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, Coronavirüs salgını nedeniyle ücretsiz izne ayrılan vatandaşlara müjde verdi. Albayrak, ücretsiz izne ayrılan vatandaşlarımıza, önümüzde ki günlerde maaş verileceği bilgisini verdi.

ÜCRETSİZ İZNE ÇIKARILANLARA MAAŞ DESTEĞİ

Bakan Albayrak konu ile ilgili olarak ‘’ “Ücretsiz izne çıkarılan vatandaşlarımız merak etmesin, onlar için de maaş desteği başlatacağız” dedi. Albayrak, şu açıklamaları yaptı;

“Dar gelirli 2,1 milyon aileye sağlanan 1000 lira nakdi yardımı yeni 2,3 milyon aileyle birlikte toplamda 4,4 milyon aileye vereceğiz.” dedi.

Albayrak, “5 bin liranın altında geliri olanlara verilecek temel ihtiyaç desteğine 3,7 milyon kişi başvurdu, ödemesi bu hafta başlayacak.” diye konuştu.

Bakan Albayrak, ücretsiz izne çıkarılan vatandaşlar için de maaş desteği başlatılacağını söyledi.

2,8 MİLYAR TL KOBİ’LERİN HESABINA GEÇTİ

“Pazartesi gün sonu itibarıyla yaklaşık 23 bin firmaya kredileri tahsis edildi. 2,8 milyar liralık finansman KOBİ’lerin hesaplarına geçti.” diyen Albayrak, “Salgının ekonomiye etkileri olacaksa burada ekonomiyi ve piyasaları salgından koruyacak mücadelede özel bankaları da görmek arzusundayız.” ifadesini kullandı.

Albayrak, “71 binden fazla esnafımıza 25 bin lira finansman, 30 binden fazla esnafımıza 25 bin lira limitli ticari kart sağlandı.” dedi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir