Kamu Personeli Alım İlanları

En az lise mezunu TUBİTAK KPSS'siz personel alımı yapacak! Başvuru şartları netleşti

Resmi Gazete’nin bugünkü sayısında Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumu Başkanlığı (TÜBİTAK ) tarafından yeni personel alım ilanı olacağı açıklandı.

TUBİTAK tarafından yayımlanan personel alım ilanında 22 nisan tarihine kadar başvuru yapacak adayların hangi mesleklerde alınacağı duyuruldu.

En az lise mezunu adayların başvuru yapacağı personel alım ilanında Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumu Başkanlığı (TÜBİTAK ) tarafından başvuru şartları da aktarıldı.

TUBİTAK PERSONEL ALIM İLANI GENEL BAŞVURU ŞARTLARI

TUBİTAK personel alım ilanı genel başvuru şartları şöyle:

Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumu Başkanlığı (TÜBİTAK ) tarafından yayımlanan personel alım ilanında başvuru süreci de açıklandı.

TUBİTAK PERSONEL ALIMI BAŞVURU SÜRECİ

a)    İlana başvuruda bulunmak için ”kariyer.sage.tubitak.gov.tr” internet adresinden İş Başvuru Sistemine kayıt olmak gerekmektedir. (Başvuru için özgeçmiş oluşturduktan sonra referans kodu seçilerek, istenilen tüm evrakın sisteme elektronik ortamda eklenmesi zorunludur). İş Başvuru Sistemi yoluyla yapılan başvurular haricinde başvuru kabul edilmeyecektir.
b)    Başvuruların en geç 22/04/2020 günü saat 17:00’a kadar yapılması gerekmektedir.
c)    Başvurular, ilan referans kodu üzerinden değerlendirilecektir. Adaylar, iş başvuru sisteminden ilan referans kodunu seçerek başvuruda bulunabileceklerdir. Referans kodu seçilmeden yapılan başvurular değerlendirmeye alınmayacaktır. Bir aday en fazla 2 (iki) pozisyona başvuru yapabilecektir. İkiden fazla referans kodlu pozisyona başvuran adayların tüm başvuruları geçersiz sayılacaktır.
d)    Adaylar başvuruları esnasında iş başvuru sistemine girmiş oldukları beyana göre değerlendirilecek olup, girilen bilgilerin hatalı olması veya aşağıda belirtilen belgelerden herhangi birinin eksik olması durumunda başvuru geçersiz sayılacaktır.

Meslek Lisesi Diploma veya Çıkış Belgesi.

Meslek Lisesi Not Döküm Belgesi.

Askerlik Durum Belgesi.

Özgeçmiş. (TC Kimlik numarası ve telefon numaralarını da içerecek şekilde renkli resimli olarak hazırlanması gerekmektedir.)

e)   İlanlara geçerli başvuru yapan tüm adaylar mülakata davet edilecektir.
f)    Mülakata çağrılacak adaylara, istenilirse birim yetkililerince sözlü mülakat öncesi yazılı sınav veya el becerisine dayalı uygulama (Alan Bilgisi Sınavı) yaptırılabilecektir.

Not: Süreçle ilgili tüm gelişme ve duyurular, TÜBİTAK Başkanlığı’nın (www.tubitak.gov.tr) ve SAGE’nin (www.sage.tubitak.gov.tr) web sayfalarında ilan edilecek olup, mülakata girmeye hak kazanan adayların Başvuru Formunda bildirdiği elektronik posta adresine gönderilecektir.

En az lise mezunu TUBİTAK KPSS'siz personel alımı yapacak! Başvuru şartları netleşti

En az lise mezunu TUBİTAK KPSS'siz personel alımı yapacak! Başvuru şartları netleşti

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir