Gündem

Bursa'da corona virüsü yenen kadının sözleri korkuttu!

Koronavirüs salgınına yakalananların yanı sıra hastanelerde tedavi olan ve kurtulanlar hastalığın korkutucu yüzünü anlatıyor.

Son olarak Bursa’nın Keles ilçesinde karantinaya alınan Yazıbaşı Mahallesi’nde ikamet eden Havva Er, kuru öksürük ve nefes darlığı şikayetiyle Çekirge Devlet Hastanesi’ne başvurduktan sonra koronavirüs testinin pozitif çıkması üzerine 31 Mart tarihinde tedaviye alındı.

BURSA’DA CORONA VİRÜSÜ YENEN KADIN KONUŞTU

Corona virüsü tedavisi gören Er, hastanede geçen 7 günlük tedavisinin ardından taburcu edildi. Hastanede corona virüsü testi pozitif çıktıktan sonra 3 gün boyunca tek kişilik odada tedavi gördüğünü açıklayan Havva Er, “Çekirge Devlet Hastanesi’nde 3 gün tek kişilik odada kaldım. Sonra normal odaya aldılar. Toplamda 7 gün tedavi gördüm hastanede. 8’inci günümde taburcu oldum. Hastalık ilk olarak öksürükle başladı. Kusmayla birlikte göğsümde sıkışma oldu. Öleceğimi zannettim. Çok şükür, demek ki daha yiyecek ekmeğimiz, suyumuz varmış. Ablamda da virüs var, erkek kardeşimde de var. Birbirimizle görüştüğümüz sırada herhalde bulaştı. Mahallemizde cenaze vardı. Herkes oraya gelmişti. Ablamlar da gelmişti cenazeye. Tanımadığımız birkaç aile de gelmişti. Oradan bulaştı diye düşünüyorum. Ablam şu anda yoğun bakımda, çocukları da hastanede yatıyorlardı. Tedavi oldular ama ablam hala yoğun bakımda. Ablam için üzülüyorum” dedi.

Bursa'da corona virüsü yenen kadının sözleri korkuttu!

CORONA VİRÜSÜ HASTASININ SÖZLERİ KORKUTTU

Corona virüsü hastalığının çok ağır geçtiğini belirten Er, “Hastanede koronavirüse yakalandığımı öğrendim. Allah razı olsun hastanedeki doktorlarımız, hemşirelerimiz sayesinde iyileştim. Hastalandığımda ağrımadık yerim kalmadı. Bütün eklemlerimde, göğsümde ağrı oldu. Nefes almakta zorlandım. İçim yanıyor, dışım donuyordu.” şkelinde konuştu.

NE OLUR HERKES EVİNE KAPANSIN

Karantina altına alınan Bursa’nın Keles ilçesinde Yazıbaşı Mahallesi’ne jandarma izniyle gireceğini dile getiren Er, “Şimdi köyüme dönüyorum. Jandarma ekipleri köyün girişinde beni bekliyormuş. İzin alınca köye gireceğim. Hastanede kimseyle görüşemiyordum. Sağ olsun hemşireler bana çok moral verdi. Ailemle görüştük. Komşularımız aradı, onlar moral verdi. Hastanede çok üzüldüm. Burada ölsem beni kimse göremeyecek diye düşündüm. Nefes alamıyordum. Allah’ım 6 evladım var, sen beni onlara bağışla diye dua ettim. Hastanede kendime sürekli moral vermeye çalışım. Moralimi yüksek tutarak hastalığı yendiğimi düşünüyorum. 14 gün karantinada durmam lazım. Eğer ailemin sağlığını düşünüyorsam kendimi karantinaya almam lazım. Bekar olan 3 çocuğumu evlendireceğim. Ailemi düşünmem lazım. Hastalığım sırasında Keles Belediyesi, Dağ-Der sağ olsun çok ilgilendiler. Hepsine çok teşekkür ediyorum. Bu çok tehlikeli bir hastalık. Herkes kendine dikkat etsin. Çok ağır bir hastalık. Ne olur herkes evine kapansın. Dışarı çıkmayın.” ifadelerini kullandı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir