Gündem

Bakan Soylu açıkladı! Türkiye’de karantina altında olan kişi sayısı belli oldu!

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, canlı yayında merak edilen konularda önemli açıklamalarda bulundu. Soylu, toplam da 180 ayrı yerleşim yerinde 122 bin 500 kişinin karantina altında tutulduğunu ve yurtlarda da karantinanın devam ettiğini açıkladı.

138 BİN KİŞİ KARANTİNADA

65 yaş üstü, 20 yaş altı ve kronik rahatsızlığı olan vatandaşlara zorunlu karantina uygulaması getirildi. Bunun dışında yurt dışından gelen ya da yurt dışıyla teması olan vatandaşlar da karantina altında tutuluyor. Bakan Soylu, Türkiye genelinde 180 ayrı yerleşim yerinde 122 bin 500, yurtta karantina altında olan kişilerde dâhil edildiğinde toplam karantina sayısının 138 bine ulaştığını açıkladı.

Bakan Soylu açıkladı! Türkiye’de karantina altında olan kişi sayısı belli oldu!

YÜZDE 85 – 90 ORANINDA HAYAT DURDU

Koronavirüs salgını için bir takım önlemler alınmaya devam ediyor. Bakan Soylu, alınan önlemlere büyükşehirlerin yüzde 85 – 90 oranında uyduğunu ifade etti. Özellikle hafta içi vatandaşların yüzde 90’ının kendini evlerine kapattığını açıkladı.

26 BİN KİŞİYE CEZA KESİLDİ

Bakan Soylu, koronavirüs tedbirlerine uymayan vatandaşlara adli ve idari ceza kesildiğini açıkladı. 26 bin kişiye idari ve adli para cezasının kesildiğini ifade ederek, tedbirlere uyulması gerektiğinin altını çizdi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir