Gündem

Koronavirüs salgını hakkında Bakan Koca’dan flaş açıklama: Önümüzdeki 1-2 hafta çok önemli!

Bilim Kurulu ile görüşmeyi  video konferans aracılığıyla gerçekleştirilen Sağlık Bakanı Koca, toplantı sonrasında canlı yayında önemli açıklamalarda bulunarak, yöneltilen sorulara cevap verdi. Bakan açıklamasında son 24 saat içerisinde 98 kişinin daha hayatını kaybetmesiyle, toplam ölüm sayısının 1.006’ya ulaştığını ifade etti. Bununla beraber son 24 saat içerisinde 4 bin 747 yeni vaka tespit edilirken, toplam vaka sayısı 47 bin 29’a ulaştı.

VAKA SAYISININ ARTMASI NORMAL

Bakan Koca, yapılan test sayısının artması sebebiyle, tespit edilen vaka sayısında artış olabileceğini tekrar vurguladı. Vaka sayısının artmasının normal olduğunu, “Bu dönemde taramayı ve test sayısını arttırdığımız bu dönemde vaka sayısının artması normal. Bu dönemde ısrarla söylediğim biz evdeki izolasyonu son derece önemsiyor olmalıyız. İzolasyonu teması ve sosyal mesafeyi mutlak koruyor olmalıyız” şeklinde ifade etti.

Koronavirüs salgını hakkında Bakan Koca’dan flaş açıklama: Önümüzdeki 1-2 hafta çok önemli!

ÖNÜMÜZDEKİ 1 – 2 HAFTA ÇOK ÖNEMLİ

Açıklamasına devam eden Koca, önümüzdeki 1-2 haftanın salgın açısından çok önemli olduğunu ifade etti. Bakan Koca, yaptığı açıklamada şu ifadeyi kaydetti:

“Önümüzdeki 1-2 haftanın da çok önemli olduğunu söylemek istiyorum. Medyada gündem oldu. Özellikle geçen hafta Avrupa Bölge Direktörü ile görüştüğümü ifade etmiştim. Türkiye’nin verilerini çok şeffaf paylaştığını söyleyen direktördü. Ve biz bu süreci şeffaf bir şekilde götürüyoruz. Özellikle birilerini memnun etmek için doğru olmayan rakamları vermek durumunda değiliz”

Koronavirüs salgını hakkında Bakan Koca’dan flaş açıklama: Önümüzdeki 1-2 hafta çok önemli!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir