Ekonomi

Dolar kritik sınırı geçti! Yükselmeye devam ediyor! 13 Nisan güncel dolar ve euro fiyatları..

Haftaya hareketli bir şekilde başlayan dolar, tırmanışına devam ediyor. 13 Nisan Pazartesi günü açılışına 1,23’lük bir artışla devam eden doları euro ve sterlin takip ediyor. Euro ise 1,64’lük bir artış yaşarken, 7,50 bandına yaklaştı. An itibariyle 7,43 TL’den işlem görüyor.

13 NİSAN DOLAR FİYATLARI

Yeni haftaya hızlı bir yükselişle başlayan dolar, geçen haftayı 1,23 TL’lik bir artışla geride bıraktı. İlk işlem gününde 6,78 TL seviyesine ulaşan dolar, 6,80 TL seviyesine yaklaştı.

13 NİSAN EURO FİYATLARI

Dolardaki artış, euroyu da etkiledi. Küresel piyasanın ve gündemin çok hareketli olması, euro fiyatlarının da yükselmesine sebep oldu. 13 Nisan euro fiyatları da son işlem gününe kıyasla 1,64 TL’lik bir artış yaşadı. an itibariyle 7,43 TL2den işlem görmeye devam ediyor.

Dolar kritik sınırı geçti! Yükselmeye devam ediyor! 13 Nisan güncel dolar ve euro fiyatları..

DOLAR DAHA YÜKSELECEK Mİ?

Analistlerin dolar ve euro üzerindeki tahminleri, yükselmeye devam edecekleri yönünde. Özellikle dolar ileriki zamanlarda 6,80 TL seviyesini aşabilir. Uzmanlar, dolar ve eurodaki bu hareketliliğin kaynağının dünyayı etkisi altına alan koronavirüs salgını sebebiyle olduğunu ifade ediyor.

DİĞER PARA BİRİMLERİ

Dolar, euro ve sterlin dışındaki diğer yabancı para birimleri şu seviyelerden işlem görüyor:

İsviçre Frangı: 7,03 TL
Japon Yeni: 0,06 TL
Norveç Kronu: 0,65 TL
Danimarka Kronu: 0,99 TL
İşveç Kronu: 0,67 TL
Kanada Doları: 4,84 TL
Avustralya Doları: 4,29 TL

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir