Dünya

Covid-19'un Nedeni Olarak Gösterilen Wuhan Hayvan Pazarları Tekrar Açıldı!

Bütün dünyayı esir alan corona virüs (Covid-19) salgınının asıl sebebi olarak gösterilen Wuhan kentindeki hayvan pazarları, tekrar açıldı. ABD basınının yaptığı habere göre, Çin’in Wuhan kentindeki bütün tedbirlerin ve kısıtlamaların kaldırılmasından sonra, Baishazhou adlı büyük hayvan ve deniz ürünü pazarı, faaliyet göstermeye başladı. Çekilen fotoğraflara göre, insanların hayvan pazarına giderek alışveriş yapmaya başladıkları anlaşılıyor.

ÇALIŞANLAR MASKE TAKIYOR

Bütün dünyaya sıçrayan corona virüs (Covid-19) salgınının başladığı yer olarak belirtilen Çin’in Wuhan kentinde bulunan hayvan pazarları, alışveriş için tekrar açıldı. ABD basınından NY Post, Wuhan’da bulunan hayvan pazarlarını fotoğrafladı ve çekilen görüntülerde vahşi hayvan tezgahıda çalışan insanların maske taktığı farkedildi.

NEDEN KAPATILMADIKLARINI ANLAMIYORUM 

ABD Hastalık Kontrol ve Korunma Merkezleri (CDC) Başkanı Dr. Anthony Fauci’nin, vahşi hayvan ve deniz ürünleri pazarlarının tekrar faaliyet göstermesine ilişkin yaptığı açıklamada, “Bu sıra dışı insan-hayvan temasından çıkan o kadar çok hastalığa sahip olduğumuzda neden kapatmadığımızı anlamıyorum. Bunu anlamak için başka neler olması gerektiğini bilmiyorum” sözlerini dile getirdi. 

1 MAYIS İTİBAREN YASAKLANMIŞTI

Çin hükümeti, corona virüs (Covid-19) salgınından yaklaşık 2 ay sonra vahşi hayvan pazarlarına yönelik yapılan düzenlemede, Shenzhen kentindeki köpek ve kedi eti satışını 1 Mayıs tarihinden itibaren yasakladığını aktardı.
 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir